Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 09. 2015 o 17:33

Myšlienky na odchod si načas odložil

autor: Pito
1500x čítanéHoci vždy ide vo futbale o kolektívnu silu, predsa je dobré, pokiaľ má každý celok vo svojom strede individuality. Tak je to i v prípade druholigistov Tatrana Prešov, ktorí sa opierajú o stabilné výkony brankára Taliana, stopéra P. Jacka, centrálneho záložníka Katonu, ofenzívneho stredopoliara D. Leška – najlepšieho strelca mužstva i skupiny Východ - a útočníka Šafranka.

Práve posledne menovaný bol aj je v hľadáčiku viacerých záujemcov, no vyzerá to tak, že jeseň dokončí v zelenobielom drese. „Potom sa uvidí, čo príde. Zatiaľ došlo k predbežnej dohode, že prvú časť ročníka budem absolvovať v Tatrane a prípadné myšlienky na odchod prídu na rad až neskôr,“ rozhovoril sa hrotový  hráč Šarišanov. Jeho výkony išli značne hore hlavne v minulom ročníku, keď po vleklých zdravotných zraneniach nabral solídnu formu a dostal sa tak na listinu adeptov na zmenu dresu. Lenže predstavitelia klubu nasadili vysoko latku pokiaľ ide o prestupovú čiastku a tak z letných pytačiek nebolo napokon nič. Je to však iste len otázka času a zrejme skôr či neskôr zakončí v cudzine, pričom v kuloároch sa hovorí o českej najvyššej súťaži. „Už som aj rád, že sa tento „cirkus“ týkajúci sa môjho pôsobenia ustal, lebo som bol trošku z toho rozhádzaný a nie celkom koncentrovaný na dianie a na moje výkony. Teraz som zameraný hlavne na to, aby som odvádzal čo najlepšie služby tomuto klubu,  kde som dostal šancu na to, aby som sa futbalovo uplatnil,“ rozhovoril sa Pavol Šafranko. Dosť dlho mu trvalo, kým sa strelecky uplatnil (proti Tepličke nad Váhom dal dva góly) a sám bol z toho už nesvoj, nervózny. „Je, pravdaže, vždy lepšie, pokiaľ útočník skóruje, hoci v konečnom dôsledku ide najmä o to, aby bolo úspešné mužstvo,“ vyšiel s farbou von urastený borec, ktorý sa zviditeľnil na toľko, že  hoci je druholigista, predsa  dostal dôveru od trénera Pavla Hapala, ktorý ho vytiahol medzi reprezentantov do 21 rokov. Určite veľkým medzníkom v jeho kariére bol štart v Bielorusku v kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá Európy. „Len škoda, že sme nepochodili a prehrali, i keď pre mňa mal tento duel výnimočnú príchuť, lebo som bol v základnej zostave. Spievať našu hymnu bol nezabudnuteľný zážitok. Osobne som však chcel odviesť ešte viac, ale zrejme ma trošku premohla zodpovednosť za to, čo predvediem. Pokiaľ by som dostal šancu nabudúce, určite by som sa chcel za dôveru trénerovi Hapalovi odvďačiť ešte výraznejšou a kvalitnejšou hrou.“ P. Šafranko si ale uvedomuje  že pokiaľ si chce udržať miesto v nominácii, musí zaberať hlavne v klubových šíkoch. „Preto sa sústreďujem na každý najbližší zápas, aby som splnil očakávania. Niektoré výsledky v ostatnom čase neboli presvedčivé, ale dúfam, že sa čoskoro vrátime do víťazných koľají a nadviažeme na dobrú sériu., ktorá nás dlho sprevádzala,“ dodal futbalista Prešova.