27. 09. 2015 o 07:11

Bardejov - Teplička 2:1

autor: Peter Cingel
1529x čítané

Zápas prvého s posledným sa, na štadióne v Bardejovskej Novej Vsi, nevyvíjal podľa predpokladaného scenára. Domáci sa rýchlo ujali vedenia, ale v druhom polčase poľavili a súper po chybe brankára nečakane vyrovnal. Záverečný nápor však Partizán zvládol. Ivanko-Macej už v nadstavenom čase zabezpečil tri body.

Partizán začal dobre,  s chuťou, nasadením a  súpera k ničomu nepustil. Už v 6. minúte bol v šestnástke faulovaný Milunovič. Ten si aj postavil loptu na značku pokutového kopu a penaltu premenil. Bardejovčania pokračovali v nápore.  Milunovic, Sipľak aj  Ivanko-Macej skúšali pozornosť dobre chytajúceho Holeca.  Brankár OFK sa však v závere prvej časti hry zranil a na ihrisko prišiel náhradník  Kosa.

V druhom polčase sa  domáci akosi z ihriska vytratili. Chýbal dôraz i bojovnosť z úvodu stretnutia. Súper však nedokázal nič vymyslieť a tak sa toho na ihrisku veľa neudialo.  V 62. minúte na šmykľavom teréne, prekĺzla Fillova strela popod Gmittera a z ničoho nič bolo vyrovnané. Až  gól Partizán prebudil a opäť sa začalo hrať. Súper dlho odolával . Našťastie pre domácich  Ivanko-Macej  strelil,v úplnom závere víťazný gól.

Richard Nemergut patrí k bardejovským mladíkom. Od príchodu do A-mužstva mu tréner Kukulský dáva príležitosť a on sa odvďačuje kvalitnými výkonmi.  Richard zhodnotil priebeh zápasu takto: „Boli sme lepší, viac sme sa tlačili dopredu a mali sme viac z hry. Súper mal dobre postavenú obranu, čo nám vyhovovalo lebo sme mohli hrať vyššie, to nám  prizvukoval  aj tréner. Dali sme gól. V druhom polčase hostia vyrovnali. Mrzí ma to lebo Fillo sa presadil cezo mňa. Na našej strane zavládla nervozita. Postupne sme sa však vrátili do zápasu.  Skúšali sme to cez čiary, lebo stred bol prehustený. Podarilo sa nám streliť víťazný gól a ja som šťastný, že sme vyhrali."

Partizán Bardejov - OFK Teplička nad Váhom 2:1 (1:0)

Góly: 6.  Milunović (11 m), 90.+. Ivanko - Macej - 62. M. Filo, Rozhodovali: Trenčanský - Benko, Bednár, ŽK: 90. Kica, 82. Sipľak - 90. Kosa, 63. Dirgas, 68. Hruboš. 443 divákov.

Partizán Bardejov: Gmitter - Jacko (76. Staško), Nemergut, Kica, Gruca (84. Pyda), Gagnon (61. Grohoľ), Sipľak, Macej, Kuhajdík, Milunović, Šosták.

Galéria
Bardejov - Teplička 2:1Bardejov - Teplička 2:1Bardejov - Teplička 2:1Bardejov - Teplička 2:1Bardejov - Teplička 2:1