Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 09. 2015 o 15:09

Napriek predpokladom iba pár svetlých okamihov

autor: Pito
1229x čítanéHoci hladina druholigového rybníka sa rozčerila po rozšírení informácií o problémoch futbalu v Dolnom Kubíne a vyrojili sa rôzne špekulácie, ako to vlastne bude s ďalšou účasťou tohto klubu, predsa pre celky, čo nemajú také problémy, zostáva prvoradé hrať a vyhrávať. To si predsavzali aj aktéri východoslovenského derby na prešovskom štadióne.

 Susedia v tabuľke sú už aj rivalmi v boji o čelné postavenie, lebo Podtatranci sa značne posilnili a v ich kolektíve figurujú mnohí ostrieľaní borci.„Nemožno prehliadnuť ohromné skúsenosti na strane takých hráčov, ako sú Zápotoka či Palša. Naši mladí nedisponujú takým prehľadom a hernou vyzretosťou, musia sa k tomu len postupne približovať. Aj preto si myslím, že Popradčania boli naším najsilnejším súperom v domácom prostredí v doterajšom priebehu súťaže,“ konštatoval tréner Tatrana Stanislav Varga. Ten si cenil tri body nad naozaj kvalitným rivalom, hoci jeho zverenci mali aj namále po zmene strán, keď sa hostia prebrali z pasivity a boli oveľa aktívnejší, dostávali sa do streleckých pozícií. No Zápotoka i Ujčík v nich nepochodili aj zásluhou výborného a pohotového brankára Taliana.  Nakoniec si zelenobieli ustrážili výhru, ktorá z nich zhodila zároveň aj istý psychický blok, ktorý nastal po predošlej značne frustrujúcej porážke v Haniske. „Je pravda, že futbal je i o mentálnej stránke  a určite sme si museli poradiť s dozvukmi tohto nešťastného vystúpenia. Lenže treba ísť ďalej, neúspech bolo treba zahodiť za hlavu a koncentrovať sa na silného rivala. Sme radi, že sme túto  prekážku zvládli a dúfam, že práve tento zisk bodov nám umožní lepšie zvládnuť aj ďalšie merania síl,“ pripomenul tréner Prešovčanov. Iste aj jemu odľahlo po tom, čo Katona na konci prvého polčasu prekonal popradského gólmana, lebo pár minút predtým D. Leško, ktorý bol dosiaľ neomylný pri zahrávaní pokutových kopov, tentoraz penaltu nezužitkoval. „Škoda, že sme si už nepostrážili záver prvého polčasu  a neudržali bezgólový stav. Inkasovaný gól však v nás prebudil viac ctižiadostivosti a aktivity. Mali sme i možnosti na vyrovnanie, ale nevyšlo to. Určite však druhopolčasový výkon bol odvážny a kvalitný a na takom možno stavať ďalej,“ pripomenul kormidelník Podstatrancov Pavol Mlynár, ktorý sa podľa svojich slov stále iba zžíva s pozíciou hlavného kormidelníka a uvedomuje si, že je to podstatne náročnejšie, lebo nesie viac zodpovednosti za svoje činy než predtým. Nuž, hoci domáci triumf vydreli, pričom na rozdiel od predošlých duelov mali len minimum vyložených šancí, hostia neobstáli, ale svoje ambície napriek tomu naznačili. „Určite Poprad bude patriť medzi ašpirantov na čelné umiestnenie a považujem ho za jedného z favoritov druhej ligy,“ vyslovil kompliment na adresu súpera S. Varga. Len škoda, že úrovni zápasu neprospela mizerná divácka kulisa aj nepriaznivé počasie. Možno i preto napriek predpokladom veľa príťažlivých momentov sa neudialo.