Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 09. 2015 o 16:21

Dobrý vstup Škrlíka s Kazachstanom 21

autor: Marián Škuba
1302x čítané



V kvalifikácii reprezentácií do 21 rokov na EURO 21 v Poľsku 2017 vyhral Kazachstan v Bosne a Hercegovine, prehral doma so Švajčiarskom. Čaká ho dvojzápas na severe – Nórsko a Anglicko.

Druhý októbrový týždeň pokračuje na futbalovej medzinárodnej scéne kvalifikačne. Určite sa hlavná pozornosť bude upierať na Slovákov, ktorí majú na dosah účasť na majstrovstvách Európy 2016 vo Francúzsku. Z dvojzápasu (9.10. doma Bielorusko, 12.10. vonku Luxembursko) potrebujú na istotu postupu tri body. Kým seniorská európska kvalifikácia sa dvojzápasmi blíži k záveru, reprezentácie do 21 rokov začali o účasť na európskom šampionáte 2017, ktoré sa budú konať v ešte iba bojovať. Slováci nevstúpili do diania 8. skupiny vydarene, prehrali v Bielorusku 0:1, o týždeň ich čaká doma Cyprus a následne vycestujú do Holandska.

To ale nie je zo slovenského pohľadu v kvalifikácii všetko. V 9. skupine kvalifikácie na majstrovstvá Európy do 21 rokov (Poľsko 2017) vstúpil do diania na lavičke Kazachstanu 21 opäť aj Jozef Škrlík, v pozícii asistenta trénera Sirmelisa.

A kvalifikačné ťaženie nezačal zle, ba práve naopak. V prvom zápase vyhrali Kazachovia na pôde Bosny a Hercegoviny 2:1. Výsledok, ktorý patril medzi prekvapenia. „Priznám sa, že až naše víťazstvo som hneď tak neočakával, bolo to veľké prekvapenie. Hrali sme na olympijskom štadióne v Sarajeve. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, pretavili sme to aj dvoma strelenými gólmi. Po prestávke prebrali aktivitu domáci, ich kontaktný gól zápas zdramatizoval, ale takticky sme výsledok udržali,“ zhodnotil prvý zápas Jozef Škrlík.

Domáca kvalifikačná premiéra už taká úspešná nebola. Kazachstan doma podľahol Švajčiarsku 0:1. O výsledku rozhodla 86. minúta a gól z pokutového kopu. „Švajčiari sa ukázali ako veľmi kvalitný súper. Majú v mužstve hráčov, ktorí pôsobia nielen v najvyššej domácej súťaži, ale aj v nemeckej bundeslige, či v najvyššej rakúskej lige. Herne bol lepší súper, mal viac loptu na kopačkách, ale bez výraznejšej šance. Ani my sme nemali veľa gólových príležitostí, ale nastrelili sme brvno. Napokon rozhodol záver, sporný pokutový kop, rozhodca to takto posúdil, zmeniť to nemožno,“ povzdychol Jozef Škrlík, ktorý však vstup do kvalifikácie berie reálne, so spokojnosťou. „V Bosne a Hercegovine sme získali tri body, doma smolná prehra. Ak by bola remíza, bolo by to super, no aj takto je to dobrá bilancia,“ dodal humenský rodák, ktorý v Kazachstane začal svoju tretiu sezónu.

V najbližšom programe vycestujú Kazachovia aj so slovenským trénerom dvakrát za súperom. Najskôr, 8. októbra sa predstavia v Nórsku, o päť dní, 13. októbra 2015 ich čaká zápas v Anglicku.            

 

Aktuálna tabuľka 9. skupiny:

 

1. Nórsko                 2          1          0          1          2:1       3

2. Anglicko              1          1          0          0          1:0       3

3. Švajčiarsko          1          1          0          0          1:0       3

4. Kazachstan          2          1          0          1          2:2       3

5. Bosna a Herc.      2          0          0          2          1:4       0