Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 09. 2015 o 17:21

Málo inkasujú, no aj dávajú

autor: Pito
1385x čítanéHoci pušovský kolektív bol predtým známy v nižších súťažiach ako strelecky produktívny, v aktuálnom ročníku v najvyšších regionálnych zápoleniach mu to tak v koncovke nesype. Hoci aj defenzíva je spoľahlivá, predsa len na konte zaznamenaných gólov je pomerne nízke číslo a z hornej polovice pelotónu mu patrí v tomto ukazovateli posledná priečka.

Iste majú na tom podiel aj štyri zmierlivé výsledky, pričom hráči TJ Rozvoj dosiahli tri razy rezultát 0:0. Druhý raz na svojej pôde sa zrodil takýto výsledok naposledy proti V. Revištiam. Zemplínčania potvrdili stúpajúcu formu, veď v ostatných štyroch merania síl neprehrali a v tabuľke sa to tiež premietlo. „Pred vstupom do súťaže sme si hovorili, že prvoradé je pre nás získavať plný bodový zisk doma. Žiaľ, nie vždy to vyjde a to bol aj tento prípad. Preto musíme túto stratu odčiniť vo vystúpeniach vonku,“ zamyslel sa nad dianím v doterajšom priebehu bojov tréner Pušoviec Tomáš Suslo. Napriek tomu, že v tabuľke pravdy  má mužstvo mínusové dva body, trúfa si držať sa v lepšej časti súťažného poľa. Ktovie, či sa však nájde strelec, ktorý bude schopný konečne pravidelne prekonávať brankárov. V tejto súvislosti možno aj prekvapil odchod kanoniera Lukáša Eliaša. Ten bol aj zranený, no minulý týždeň zamieril do Lipian, kde už dva razy predtým pôsobil. Pritom ešte pred pár dňami na margo absencie tohto hráča v základnej zostave kormidelník riekol:„Máme poruke piatich legionárov – štyroch Srbov a jedného Ukrajinca -  čím sa zvýšil tlak na jednotlivé posty, čo je však potešiteľné z hľadiska nasadenia a konkurencieschopnosti adeptov. Vzhľadom na zdravotné problémy Lukáša sme nasadili Petroviča., ale zostavu obmieňame aj podľa toho, aký je súper, v akej forme sa hráči javia cez týždeň v tréningovom procese. Neznamená to, že pokiaľ sa niekto dostane do pozície náhradníka a striedajúceho hráča, tak je odstavený a nerátame s ním.“ Nuž, niektoré tímy, ktoré vsadili na masívne preferovanie zahraničných hráčov, nedosahujú primerané výsledky a vládnu rozpaky s ich výkonmi. Priaznivci Pušoviec sa spoliehajú na to, že to nebude prípad nováčika. Ten hrá rovnako vo vlastnom prostredí i v cudzom, čím si získava sympatie, hoci nie vždy je  odhodlanie odmenené aj príslušným bodovým ziskom. Tak to bolo napríklad v Trebišove. „Tam sme si trúfali na viac vzhľadom na to, kde sa nachádza súper, ale po zmene strán sme nepodali taký výkon, aby sme sa tešili z výhry. Takže aj bod bol dobrý.“ Je už typické, že v cudzom prostredí zverenci T. Susla neinkasovali dosiaľ viac ako jeden gól. Pritom sa nespoliehajú na nejakú prehnanú defenzívu. „Doma sme spravidla odvážnejší, hráme otvorene, no ani u súperov sa nesnažíme zmeniť taktiku, hoci si viac dávame pozor na zadné vrátka. Lenže celoplošná aktívna hra je vždy lepšia ako stiahnutie sa na vlastnú polovicu a umožnenie rivalovi, aby nás dusil,“ dodal lodivod Pušoviec.