Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 09. 2015 o 17:48

Debakel pohladil dušu

autor: Pito
1420x čítanéDuša fanúšika pookreje, pokiaľ vidí hladké a bezproblémové víťazstvo svojho tímu. Takéto pocity sprevádzali naposledy aj priaznivcov sabinovských treťoligových futbalistov, ktorí si vysoko poradili s Moldavou. Po predošlých remízových vystúpeniach s Futurou či Krásnou na vlastnej pôde, ako aj niektorých tesných a vydrených výhrach srdce divákov konečne zaplesalo.

  „Nuž, zrejme sa už do konca jesene nebudeme takto môcť potešiť, lebo nás čakajú rivali, ktorí sú na tom podstatne inak a v tabuľke sú odlišne situovaní,“ rozhovoril sa tréner MFK Slovan Jaroslav Galko. Úspech zverencov ho potešil, hoci zostal nohami na zemi a výsledok nepreceňoval. Uvedomoval si hlavne to, že v FK Bodva majú starostí vyše hlavy a hlavne nezávidí svojmu kolegovi, ktorý musí dávať dokopy partiu s mnohými cudzincami, u ktorých predsa len aklimatizácia na regionálne zápolenia nejaký čas trvá. „Ja som tiež v Moldave pred piatimi rokmi pôsobil a poznal som akurát kapitána Tóna Ribára. Ten sa síce snažil, ale i tak to bolo márne pre hostí.“ Domáci sa pustili do súpera schuti a už do polčasu získali rozhodujúci náskok.  Pritom kolo predtým Moldavčania rozdielom triedy doma porazili Sninu, ale k tomuto výkonu sa  tentoraz ani zďaleka nepriblížili. Navyše pri vyrovnanosti celkov sa neraz zrodia jednorazové rezultáty, ktoré neradno brať ako bernú  stranu mince.

Tentoraz veľký podiel na tom, že góly utešene pribúdali  do brány FK Bodva, mala nedisciplinovanosť a fauly hosťujúcich hráčov – cudzincov. Dvaja sa nechali vylúčiť do prestávky. Vylámali si zuby na útočníkovi Lapošovi, ktorého nedovolene zastavili vo vyložených príležitostiach a navyše zapríčinili aj jedenástku. Strelecky to tentoraz nešlo Lapošovi, ale ukrajinskému futbalistovi Miliutinovi, ktorý dal dva góly (úspešný bol aj z bieleho bodu, keďže je určený ako exekútor číslo jeden na tieto situácie), ďalší pridal jeho krajan Myšenko  a rovnako dva razy presne mieril P. Kolpák. Smolu hostí zavŕšil vlastný gól, keď znovu sa pred svätyňou hostí „motal“ Lapoš, ktorý neumožnil pri závare protihráčovi pokojne odkopnúť loptu. Prirodzene, pokiaľ vypadnú nedobrovoľne dvaja hráči zo zostavy, tak je to vždy značné oslabenie a Moldava sa sústredila len na bránenie, čo jej vydržalo dovtedy, kým mala ešte dosť kondície. Postupne však úplne opraty prevzali do rúk hostitelia a keby boli ešte presnejší a cieľavedomejší, mohli zaknihovať azda aj rekordné víťazstvo. „Jeden gól nám nebol aj uznaný, ale to už nie je podstatné. Je dobré, že sme pripravili príjemný zážitok divákom, aj keď vieme, že deklasovaný súper sa nám nemohol vyrovnať. Teší nás hlavne to, že sme si vylepšili skóre, ktoré bolo pasívne a chlapci aj potrebovali takýto nekomplikovaný duel po niektorých zložitých vystúpeniach predtým,“ dodal tréner Jaroslav Galko.