Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 09. 2015 o 18:21

Nedovoliť, aby sa zopakovalo sklamanie s nováčikom

autor: Pito
1341x čítanéTento víkend účastníci druholigového diania zavŕšia prvú polovicu základnej časti. Už teraz sa dá hovoriť o hlavných ašpirantoch na postup do nadstavbovej fázy a určite medzi prvý poltucet sa budú chcieť pretlačiť na jar i Prešovčania.

„Vieme, že nám prichodí zbierať body s každým súperom, nielen s tými, ktorí potenciálne prichádzajú do úvahy pre najlepšiu šestku. Aj z toho dôvodu nás mrzia straty v Dolnom Kubíne a Haniske, hoci, prirodzene, v dlhodobej súťaži sa nedá kráčať od výhry k výhre, ale treba rátať si so sklamaniami. Je však nutné, aby sme sa vyvarovali stratám bodov s papierovo slabšími rivalmi, lebo v konečnom účtovaní by nás práve tieto potknutia mohli dvojnásobne mrzieť,“konštatoval na margo aktuálneho diania jedna z ústredných postáv Tatrana - Peter Katona. Práve tejto konštruktívny stredopoliar sa naposledy mohol dvojnásobne tešiť, lebo po dlhom období čakania pretrhol streleckú smolu v meraní síl s Popradom a zaknihoval svoj prvý gól v tomto ročníku. „Konečne!  Už bolo načase. Síce aj predtým som sa neraz dostal do ideálnej streleckej pozície, mal som na kopačkách šancí neúrekom, ale nejako mi to tam nechcelo padnúť.“ Netradične Katona tentoraz skóroval hlavou a hoci svojou postavou nevyniká v tom, aby vyhrával hlavičkové súboje, predsa sa dokázal presadiť v nedôsledne brániacej húštine protihráčov. „Veľakrát je to o tom, ako sa hráč uvoľní a či si vie nájsť vhodnú pozíciu. Ja som vedel, že príde center, nuž som číhal naň a potom som už len buchol do lopty hlavou.“ Po sklamaní v Haniske bol zápas s Podtatrancami hlavne bojom o získanie istoty, psychickej pohody. Každý úspech je cenný a pokiaľ sa zrodí po vyrovnanom priebehu s kvalitným konkurentom, teší o to viac. „Hostia boli naozaj nepríjemní, koncentrovaní a disciplinovaní, veľmi nám to sťažili. Navyše sme sa ani do šancí nedostávali.“ Paradoxne D. Leško, ktorý je kanonierom tímu, v tomto meraní síl vyšiel naprázdno, keď zahodil jedenástku, no bolo dobré pre zelenobielych, že pár minút po tomto zahodenom pokutovom kope prišiel zásah Katonu, ktorý znamenal plný zisk.„Len bude potrebné, aby sme v nastávajúcom vystúpení na ihrisku ďalšieho nováčika lepšie naložili s naším osudom, než  predtým v Haniske. Bolo to sklamanie, na ktoré bolo treba čím skôr zabudnúť a hodiť ho za hlavu. Výhra nad Popradom nám v tom pomohla, no musíme šliapať ďalej, lebo každý duel je vyrovnaný a nezáleží na tom, kde sa nachádza prípadný rival. O to viac, že Spišiaci budú motivovaní a budú sa chcieť proti favoritovi vytiahnuť. Lenže aj my sme sa už poučili z niektorých skratov a zaváhaní. Stále platí, že ideme od zápasu k zápasu a tak sa približujeme k prvému cieľu – postupu do barážovej šestky,“ dodal P. Katona.