Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 10. 2015 o 17:55

Aj po remíze spokojnosť a pochvala

autor: Pito
1367x čítanéJe dobré, pokiaľ si mužstvo stráži výhodu domáceho prostredia, aby mohlo načerpať optimizmus aj pred vystúpeniami vonku. I vďaka sile, ktorú ukazuje pred vlastnými divákmi, je nateraz kolektív treťoligových futbalistov Lipian na druhej priečke tabuľky.

 Hráči ŠK Odeva majú síce skontumovaný zápas s Moldavou (ten pôvodne nezvládli), ale prvý raz stroskotali doma až naposledy proti Vyšnému Opátskemu, s ktorým sa rozišli so zmierlivým výsledkom. „Bol to však naozaj kvalitný zápas s kvalitnými súperom a tak sa diváci mali na čo pozerať. Po takomto priebehu ani remíza nebola na zahodenie a nemuseli sme si spytovať svedomie, prečo sme nevyhrali,“ priznal objektívne tréner hostiteľov Emil Jacko. Vyzdvihol to, že o úroveň, aká nie je bežná v tejto súťaži, sa pričinili oba celky a nebolo to teda o tom, že jeho zverenci hrajú a hostia sa snažiť len rozbíjať akcie, zameriavajú sa na bránenie a nejaké výpady. Tentoraz to bolo otvorené od začiatku až do konca a fanúšikovia boli v napätí do poslednej minúty. Vedelo sa, že V. Opátske disponuje silným a vyrovnaným kádrom s mnohými individualitami, o čom sa presvedčili predtým už niektorí rivali a navyše tento celok dokáže strieľať góly, je pri streleckej chuti. Na to si Lipany dávali pozor a paradoxne, hoci súperovi neumožnili, aby sa v koncovke presadil, aj tak inkasovali - vlastný gól. Všetko podstatné sa odohralo v druhom polčase, keď najprv sa hostia ujali vedenia, no tesne pred záverom prišiel vyrovnávajúci gól v podaní Guľaša. Bol to jeho premiérový gól medzi dospelými.  „Je to mladý chlapec, o štarte ktorého boli pochybnosti vzhľadom na nie celkom dobrý zdravotný stav a problémy s kolenom. Napokon dostal príležitosť a nestratil sa. Jeho zásah bol exkluzívny, keď loptu z veľkej diaľky od postrannej čiary poslal priamo do šibenice,“ pochválil svojho zverenca Emil Jacko a dodal, že keby jeho tím nemal smolu pri vlastencovi, tak určite by vyhral. „I tak však treba objektívne uznať, že tentoraz napriek nerozhodnému výsledku vyhral celkove futbal, lebo tento zápas splnil aj druholigové kritériá. Bodaj by podobných duelov bolo v tretej lige viac, určite by to súťaži prospelo.“ Inak, podľa domáceho kouča v celku hostí vynikol Vancák, ktorý bol všade tam, kde sa na ihrisku niečo dialo a dobre mu sekundovali viacerí jeho spoluhráči. „Mali sme aj šťastie ešte do prestávky, keď sa rútil na nášho gólmana osamotený Trebuňak, ale neskóroval. Na druhej strane v tutovke sa ocitol náš Pončák, ale trafil iba brankárove nohy,“  pripomenul E. Jacko, ktorý je rád, že vo svojom „košiari“ privítal staronovú tvár – Lukáša Eliaša, ktorý prišiel z Pušoviec a keďže už v Lipanoch predtým na dva razy pôsobil, nedá sa to považovať za príchod nového hráča. Pravdaže, Lipany tak získali výraznú posilu do ofenzívy a postupne bude mať viac priestoru na presadenie sa a to je tiež avízom, že mužstvo mieni atakovať stále najvyššiu priečku.