Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 10. 2015 o 17:10

S nováčikmi sa neradno zahrávať

autor: Pito
1292x čítanéZdá sa, že ani najväčší favoriti II. futbalovej ligy nemôžu automaticky rátať s bodmi v meraniach síl s nováčikmi. Možno ešte spočiatku to bolo viac naklonené na stranu ašpirantov na postup do barážovej šestky, ale s pribúdajúcimi zápasmi a čoraz tenším kalendárom jesene sa situácia poriadne mení. Naposledy sa o tom presvedčili trebárs hráči FC VSS Košice v Tepličke nad Váhom, kde uhrali len chudobnú výhru alebo Bardejov v Haniske, kde rovnako ako predtým iný šarišský zástupca – Prešov –nepochodil.

Aj Tatran Prešov na pôde v Spišskej Novej Vsi musel o plný zisk bojovať tuho až do konca. Pritom zelenobieli to mali výborne rozohrané. Podobne ako predtým v Haniske, kde vyhrávali 2:0 a predsa prehrali, aj tentoraz na pôde predposledného to nemali vôbec jednoduché. Ukazuje sa, že futbalová kvalita a dispozície hráčov sú jedna vec a kolektívny duch, srdce, vôľa a odhodlanie zase druhá. Pokiaľ sa v prípade silnejších celkov neskĺbi technika s morálkou, vyskytnú sa určite problémy, skraty, zaváhania a potknutia. Rýchle kontry, pohotový prechod do ofenzívy, krížne prihrávky a kombinačné schopnosti – z toho všetkého hostia spočiatku ťažili. Po niečo viac ako polhodine to vyzeralo tak, že  rozsekajú hostiteľov na „fašírku“, lebo vyhrávali 3:0 (navyše mali ďalšie sľubné akcie) a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa museli nakoniec obávať o svoj úspech.„V tejto súťaži je to nesmierne vyrovnané a nikto si nemôže byť dopredu ničím istý. My sme vedeli, že Spišiaci vsadia na maximálnu bojovnosť a nasadenie, tomu sme sa museli prispôsobiť, hoci je pravda aj to, že sme nezvládli celý zápas rovnako dobre,“ konštatoval stopér Tatrana Patrik Jacko a dodal: „Bolo dôležité, že sme zvládli začiatok, presadili sme sa svojimi zbraňami a zdalo sa, že na tejto ceste sa  nám nič nemôže nepríjemné prihodiť. Lenže futbal je zradný, niekedy stačí jeden gól, ktorý vráti prehrávajúceho do zápasu.“ Napokon síce popredný tím pelotónu predpoklady splnil, ale zase by sa mal zamyslieť nad tým, prečo  v nastúpenom trende a gólovom apetíte nepokračuje aj po tom, čo si vypracuje sľubný náskok. Možno keby aj tentoraz viedol iba 2:0, domáci by ho obrali o nejaký ten bod. „Určite ideme od zápasu k zápasu a nemyslíme na to, kto ako na tom je. I keď je pravda aj to, že postavenie súpera sa nedá prehliadnuť. Prirodzene, motivácia je iná, pokiaľ hráme s ostrieľanými rivalmi so zvučným menom, avšak rovnako statočne sa treba držať v dueloch s každým súperom. Nehovoriac o tom, že body z každého zápasu sa počítajú do konečnej tabuľky a tak sa neradno spoliehať iba na úlovky so silnejšími,“pripomenul P. Jacko a dodal, že práve tesné víťazstvá sú krajšie a cennejšie, hoci netreba pokúšať osud. Však zverenci trénera Stanislava Vargu sa o tom už presvedčili na vlastnej koži  a nebyť niektorých možno aj zbytočných doterajších mínusov, mohli byť na tom v pelotóne ešte výraznejšie. „Práve kouč nám stále prízvukuje, že dôležité bude to, ako na tom budeme na konci ročníka, lenže východiskovú pozíciu si budujeme stále – od začiatku zápolení,“ pripomenul prešovský obranca.