Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 10. 2015 o 09:13

Postupová vizitka pre Slovensko, ale aj Sninu

autor: Marián Škuba
1419x čítanéPostup na EURO 2016 slávili aj sninskí odchovanci Ondrej Duda ml. a Ján Mucha.

Budúcoročný európsky šampionát vo futbale vo Francúzsku bude aj so slovenskou účasťou. Už tretí deň sa futbalová verejnosť našej krajiny teší z historického úspechu. Medzi aktérmi ktorí sa v priebehu kvalifikácie priamo pričinili o postup je aj Ondrej Duda. O dojmy, ktoré sprevádzali ostatný dvojzápas Slovákov v skupine sa s nami podelil jeho otec.

 

Prvá možnosť postupových osláv v Žiline sa nekonala. Sklamaný odchádzal späť na východ Slovenska aj Ondrej Duda st., ktorý pondelkový reparát sledoval v pohodlí domova pri televízore. „Bol som „nastavený“, že postupové oslavy si užijem v Žiline, nestalo sa. Hovorí sa, že posledné kroky bývajú najťažšie a potvrdilo sa to aj nám. Bielorusi nás zaskočili svojím rozostavením, ako aj spôsobom hry, keďže sa podujali na vyšší presing, čo nás zaskočilo. Po prehre som bol sklamaný, asi všetci zo štadióna odchádzali smutní, bol som aj s Ondrom a do reči mu veľmi nebolo. Veril som však, že postúpime, zápas v Luxembursku vyhráme. Spočiatku to bolo super, vývoj v druhom polčase vniesol aj nervozitu, ale zvládli sme to. S manželkou sme si pripili na postup šampanským, Ondrejovi sme zaslali blahoprajnú sms-ku,“ priblížil chvíle osláv u Dudovcov otec.       

 

Slovenský futbal zažíva historický úspech. Ako sa naň díva Ondrej Duda starší? „My, Slováci, sme typickí tým, že úspech doceňujeme až neskôr. Je to veľká vec pre slovenský futbal profesionálny i masový, pretože naša účasť na šampionáte by mala zvýšiť futbalový záujem u mládeže, viac navnadiť život futbalu na dedinách. Som nesmierne rád, že sa v pozitívnom smere spropagoval sninský futbal, mesto Snina.  Niektorí z hráčov mali poslednú šancu vybojovať si postup, zažiť EURO, máme silnú strednú generáciu – hviezdy ako Hamšík, Kucka,... a mladíci Greguš, Hrošovský, Mak, Weiss, môj Ondro. Tí všetci môžu zviditeľniť aj seba ako aj Slovensko. Ja to beriem zatiaľ triezvo, postup je náš, no treba sa v dobrom svetle ukázať aj vo Francúzsku. Som nesmierne rád, že sa v kladnom smere spropagoval sninský futbal, mesto Snina, o ktorom bolo viacero negatívnych správ. Máme v mužstve našu dvojicu – Janko Mucha a Ondro. O Snine tak môžu povedať teraz iba pozitíva,“ konštatoval otec Ondrej Duda, ktorého sme zastihli na ceste do Poľska, ktorá mala aj pracovnú náplň. „Pre klub Legia Varšava pracujem ako skaut, mám na starosti Slovensko, spoznávanie talentov, ktoré u nás vyrastajú. Popri tom, ak mi vyjde čas, sledujem aj zápasy. Chystám sa na domáce zápasy Legie proti Cracovii a v Európskej lige proti FC Bruggy,“ dodal Ondrej Duda starší.