Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 10. 2015 o 17:43

Bodaj by nikdy nevyschol gólový apetít

autor: Pito
1244x čítanéNie všetci ponímajú štart v Slovnaft Cupe ako prestížnu záležitosť. Niekedy sa zdá, že je to čosi navyše a brané ako príťaž alebo prostriedok na zahranie si bez nejakých vyšších ambícií. Aj preto v pohárovej súťaži sledujeme z kola na kolo nejaké prekvapenia. Nie inak tomu bolo i v zápasoch 4.kola. Pravda, niektorí favoriti svoju rolu splnili bezo zvyšku.

 Medzi nimi i Tatran Prešov, ktorý na ihrisku treťoligového účastníka skupiny Stred v Makove dominoval výrazným rozdielom a zaznamenal desaťgólovú spŕšku. „Akurát v úvode sme trošku podcenili jednu situáciu, po ktorej sme inkasovali, ale v ďalšom priebehu sme sa už nenechali zaskočiť a zvyšovali sme náš náskok. Myslím si, že všetci sme prejavili hlad po góloch, neuspokojili sme sa s priebežným vedením, ale neustále sme chceli dávať ďalšie a ďalšie góly. Aj preto sa zrodil takýto hokejový výsledok. Myslím si, že bolo pre nás zaujímavé zahrať si, vyhrať a hlavne neprísť k úrazu. To všetko sa podarilo naplniť. Pritom však domáci neboli nejakým odovzdaným a ľahkým súperom. Boli snaživí, celkom bojovne naladení a nevzdávali sa do poslednej minúty. Tiež mali záujem, aby trošku prikrášlili výsledok, takže divák sledoval celkom zaujímavé meranie síl,“ komentoval priebeh stretnutia útočník Pavol Šafranko, ktorý sa vedno s Katonom blysol hetrikom. Je zaujímavé, že v pohárových zápoleniach to bol  pre tohto útočníka zelenobielych už druhý  trojgólový zápas, predtým sa mu rovnaký kúsok podaril na pôde Perína.

Pre Šafranka bol toto prvý zápas po pauzičke, ktorú mal kvôli reprezentačným povinnostiam a naznačil, že je veľmi hladný po futbale.„Pre mňa bolo cťou, že som ako jediný druholigista dostal dôveru od trénera Hapala a to, že som naskočil v Holandsku na záverečné minúty pred vyše deväťtisícou návštevou, spôsobilo môj doteraz najkrajší futbalový zážitok.“ Teraz sa však už musí sústrediť na nastávajúce zápasy o body v II. lige. Najbližšie hostia Prešovčania Rimavskú Sobotu. „To, že sme v prvom vzájomnom zápase vyhrali na pôde súpera 3:0, nič neznamená, každý zápas je iný, treba ho brať zodpovedne. Naposledy sme hrali dva razy vonku a chlapci sa tešia na domáce prostredie. Verím, že sa nedopustíme nejakých zbytočných chýb, ktoré by nás pripravili o pohodu,“ vyjadril názor asistent trénera Ján Karaffa. Naznačil, že bodaj by túžba skórovať bola stále na takom vysokom stupni ako naposledy v Makove a strelecký koncert neustal. Rovnako tak treba sa zbaviť zaváhaní po inkasovanom góle, keď tím ako keby strácal pôdu pod nohami. „Hlavne niekedy vonku je to citeľná brzda, ktorá nás párkrát pripravila o pohodu a lepší futbalový prejav.“ Prešovčania sú jasným favoritom vzhľadom na postavenie, lenže pre hráčov je niekedy trojzápasový týždeň zradný a nie vždy si dokážu rozložiť kumšt rovnomerne na všetky vystúpenia. „Pokiaľ zaberieme vo všetkých činnostiach a všetkých formáciách, tak sa nemusíme obávať o výsledok, hoci sa pripravujeme na to, že súper sa zamuruje a bude sa spoliehať len na náhodné brejky, čo si treba tiež ustrážiť,“ dodal J. Karaffa.