17. 10. 2015 o 19:26

Bardejov - Sp. Nová Ves 5:1

autor: Peter Cingel
1370x čítané

Bardejovčania boli favoritmi, čo potvrdil aj konečný výsledok, ale Spišiaci ukázali, že futbal hrať vedia a napriek nepriaznivému stavu zápasu sa s výsledkom stále snažili niečo urobiť. Pozorná obrana Partizána a brankár Čikoš-Pavličko im dovolili skórovať len raz.

Skóre otvoril už v 3. minúte Milunovic z pokutového kopu. Netrvalo však dlho a bolo vyrovnané.  Čekovského delovka skĺzla na mokrom trávniku  a skončila za chrbtom brankára Partizána.  Už o šesť minút sa skóre opäť menilo. Grohoľ nekompromisne zakončil , brankár  FK Stančák nemal šancu. Do šatní odchádzali domáci s jednogólovým náskokom. Po prestávke sa Partizán zahryzol do súpera a ukázal sa rozdiel v kvalite kádrov. Bardejovčania pridali ešte 3 góly, keď úspešný bol druhýkrát Grohoľ, následne  bardejovský kapitán Andraščík a skóre uzavrel Ivanko Macej. Aj hostia mali príležitosti  na zmenu skóre, no  Čikoš-Pavličko už loptu do svojej bránky nepustil.

Jozef Kukulský (tréner Partizán) : „Prvý polčas bol vyrovnaný. Dali sme rýchly gól, ale vzápätí sme inkasovali. Po peknej akcii, na konci ktorej bol Grohoľ, sme sa dostali zasa do vedenia. V druhom polčase sme boli oveľa aktívnejší a aj efektívnejší. Predviedli sme niekoľko veľmi pekných akcií s gólovým zakončením. Zápas ukázal, že máme viacero hráčov, ktorí dokážu dať gól. Súper dnes ukázal kvalitu a prehrať takým rozdielom si možno ani nezaslúžil. My sme však ukázali väčšiu aktivitu smerom dopredu."

Vladimír Staš je najskúsenejší hráč Partizána, má na konte aj dva tituly majstra SR zo Žiliny. V Bardejove je už niekoľko rokov oporou zadných radov: „Myslím, že pre divákov to bol zaujímavý zápas.  Góly sú korením futbalu, a tak si  diváci určite prišli na svoje. Mali sme super začiatok, len škoda, že sme to neudržali na nule. Vedeli sme, že Spišiaci sú dlhšie spolu a vedia v strede čo s loptou. Dobre, že sme dali druhý gól. Tretí bol veľmi dôležitý a potom sme to už v pohode zvládli." Vlado Staš mal za sebou trojzápasovú prestávku a na ihrisko sa veľmi tešil: "Tešil som sa a futbal mi chýbal. Chcel som aby zápas dobre dopadol. Som rád, že sa mi to splnilo.“

Partizán Bardejov - FK Spišská Nová Ves 5:1 (2:1)

Góly: 16. a 70.  Grohoľ, 3.  Milunović (11 m),  52.  Andraščík, 59. Ivanko Macej - 10. Čekovský, Rozhodovali: Vlčej - Weiss, Mihalík, ŽK: 90. Gagnon, 414 divákov.

Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko - Jacko, Grohoľ, Gruca (82. Ducár), Gagnon, Staš, Sipľak,Ivanko  Macej (73. Pyda), Andraščík, Kuhajdík, Milunović (67. Staško)

FK Spišská Nová Ves: Stančák - Boroš, Zekucia, Dunajčan, Sedláček, Sirko, Kováč, Čekovský, Kiššák, Šoltés, Baldovský (69. Lipták)

Galéria
 Bardejov - Sp. Nová Ves 5:1 Bardejov - Sp. Nová Ves 5:1 Bardejov - Sp. Nová Ves 5:1 Bardejov - Sp. Nová Ves 5:1 Bardejov - Sp. Nová Ves 5:1