Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 10. 2015 o 12:21

Pohoda vyšperkovaná gólmi

autor: Pito
1152x čítanéKedysi boli vzájomné duely medzi Prešovom a Rimavskou Sobotou neraz tesné, napínavé, vyrovnané. V tomto druholigovom ročníku však jednoznačne dominuje Tatran. V Gemeri vyhral 3:0, naposledy doma pridal ešte dva góly navyše. MŠK ani zďaleka neznamená také nebezpečenstvo ako kedysi a bude mať veľké problémy – pokiaľ sa nestane niečo zásadné – s udržaním sa v druhej najvyššej súťaži.

  Na štadióne Tatrana hostia neukázali dokopy nič. Možno iba snahu, ale aj tá bola iba nepatrná, čiastková a vyskytla sa len zriedka. Aj preto tréner  R. Soboty Marián Kudlík mohol len smutne konštatovať.„Niet čo hodnotiť z našej strany, lebo Prešov dominoval vo všetkých činnostiach, jednoznačne bol lepší.“ Nuž, hostitelia poľahky získali do prestávky trojgólový náskok, pričom ďalšie možnosti ešte zahodili a po zmene strán už len kontrolovali vývoj duelu a neumožnili súperovi, aby sa dostal ku kontaktnému gólu. Vlastne ten ani nemal z čoho padnúť, keďže hostia sa v útoku absolútne  stratili.„Naši útočníci nepodržali loptu a preto bola obrana preťažená a robili sme i nevynútené chyby. Hovoril som hráčom, aby nedali domácim priestor, lebo tí sú veľmi dobre vybavení a hlavne ústredné postavy v drese Tatrana nám robili najväčšie problémy. V našom tíme len zo traja hráči ako-tak naplnili predstavy a potvrdili svoje kritériá kvality, iní nezahrali ani len priemer,“ dodal kormidelník MŠK.

 Domáci kouč Stanislav Varga sa mohol pokojne usmievať. Po výhre v Makove v rámci Slovnaft Cupu znovu prišlo vysoké víťazstvo jeho zverencov. „Je dobré, že sme zase dali veľa gólov a mužstvo je v koncovke rozbehnuté, ako sa hovorí v laufe. Navyše aj kondične sme ustáli trojzápasový týždeň a dnes sme hostí po fyzickej stránke jasne prevýšili.“ Nuž, Šarišania si robili na ihrisku so súperom čo chceli, nemali veľké prekážky v tom, aby si schuti zakombinovali a predviedli plejádu pekných útočných akcií. Hlavne Katona, D. Leško a Šafranko mali aj dosť priestoru, na krídle sa darilo aj Hruškovi, v strede poľa ešte Kerestešovi. Bol to naozaj príjemný súper, ktorý nehrýzol a len úctivo sledoval počiny hostiteľov.  Tak ako riekol lodivod hostí – Prešovčania jeho tím úplne roztrhali na franforce. „Keď sme dali rýchle góly, nebolo čo riešiť, lebo sme hral v pohode, s prehľadom a neboli sme pod tlakom. Páčilo sa mi, že chlapci dodržali pokyny, nepoľavili ani vtedy, keď jasne vyhrávali a prejavili dostatočnú chuť pokračovať v gólovom ťažení. Pokiaľ sa budú činiť aj ďalej takto, nemám obavy o ich hru a výsledky,“ pripomenul Stanislav Varga. Nuž, teraz zase bude kočírovať svojich hráčov k tomu, aby v ďalšom trojzápasovom cykle na ihriskách súperov boli znovu takí výrazní ako v ostatnom čase.