Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 10. 2015 o 16:51

Jurko v závere rozosmutnil Rožňavčanov

autor: Karol Csobadi
3161x čítanéNa stretnutie proti V. Folkmaru, ktorý okupuje horné poschodia nastúpili štvrtoligisti Rožňavy s odhodlaním zabojovať o potrebné body, ale šťastena sa im akosi odvrátila chrbtom. Snahu a odhodlanie im uprieť nemožno, ale na dosiahnutie čo len gólu museli vynaložiť enormné úsilie, kým hostia z ojedinelých príležitostí dvakrát skórovali. Druhý, rozhodujúci gól dosiahol Jurko v samom závere stretnutia.

Hostia sa ujali vedenia v závere úvodnej štvrťhodiny, keď po priamej strele otvoril skóre Serbin. Domáci, ktorí mali množstvo príležitostí v záverečnej štvrťhodine vyrovnali po hlavičke Korfantu. V snahe rozhodnúť zápas vo svoj prospech sa domáci vrhli do útoku a chvíľková nekoncentrovanosť v defenzívnej činnosti rozhodla, že hosťujúci Jurko dve minúty pred záverečným hvizdom po krížnej strele za asistencie žrde rozhodol o víťazstve svojich farieb, čím rozosmutnil domáci tábor.

"Súper dosiahol úvodný gól z jedinej šance, ktorú mal v prvom polčase. Náš vyrovnávajúci gól, ktorý sa rodil ťažko nás ešte viac nakopol a všetko sme vsadili do ofenzívnej činnosti a úplne zabudli na zadné dvierka. Pred víťazným gólom mal  súper dve podobné šance, kde nám hráči ušli a ešte šťastie, že neskórovali. Ani táto výstraha nás nepoučila, aby sme dôslednejšie bránili a tak hostia z tretej príležitosti skórovali a rozhodli o osude zápasu. Majú dobrých zakončovateľov, ktorí z minima vedia vyťažiť maximum. Naopak my na strelenie gólu  potrebujeme minimálne päť, šesť šancí, čo nás stojí veľa síl. Bohužiaľ, i keď príležitosti boli, našou slabinou je koncovka a taktiež nám chýba kus športového šťastia,“ povedal na margo zápasu Zoltán Breuer, ktorý pre zranenie sledoval zápas iba ako divák. Do hry nemohol zasiahnuť ani Havko, ktorého stopla červená karta.

"Do Rožňavy sme pricestovali v oklieštenej zostave, nakoľko v našom tábore je aktuálne vysoká maródka. Zväz nám preloženie zápasu nepovolil, a tak som bol okrem Šemráka iba ja pripravený na striedanie ako do hry tak do brány. V prvom polčase nám vyšla brejková situácia a dali sme pekný gólik. Domáci mali možnosti na vyrovnanie, ale nestalo sa tak a do druhého polčasu sme nastupovali s najtesnejším vedením. Domáci aj po obrátke mali príležitosti, ale gólman nás neraz podržal. Aj napriek tomu, ale domáci úsilie zúročili na vyrovnávajúci gól. V záverečnej fáze to už bolo o tom, kto dá gól vyhrá. My sme čakali na brejk, ktorý nám vyšiel a dosiahli sme rozhodujúci gól. Futbalové šťastia sa tak trochu priklonilo na našu stranu, čo som rád a chlapcom ďakujem za bojovný výkon,“ uviedol tréner  FK Slovan V. Folkmar Radek Sasák.    

IV. liga Juh 13.kolo 

 

Rožňava (16) - V. Folkmar (4) 1:2 (0:1), G: Korfanta (76) - P. Serbin (13), Jurko (88)

Rožňava: Mišina - Róth, Korfanta, Sappanoš, Ďuríček, Strelka, Gelda, Drobňák, Figúr, Milata, Kudela

V. Folkmar: Jurík - Školník, Tomko, Lukáč, Jurko, Škyrta, Serbin, Belej, Havran, Bačo , Tomaško , striedal: Šemrák