Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 10. 2015 o 10:12

Nedať si kaziť spánok ľahkomyseľnosťou

autor: Pito
1269x čítanéJe dobré, pokiaľ sa tím môže spoľahnúť na výbornú defenzívnu prácu. Od nej sa odvíja všetko podstatné. Pravdaže, tréner Tatrana Prešov Stanislav Varga ako bývalý vynikajúci stopér, si potrpí na to, aby jeho zverenci boli dôslední smerom dozadu, hoci ich, prirodzene, nevedie k tomu, aby hrali deštrukčne. Do uplynulého vystúpenia v Liptove zelenobieli inkasovali málo gólov, patrili medzi elitu v II. lige v tomto smere, no práve v tomto meraní síl v obrannej precíznosti zlyhali. Dôsledkom bola síce tesná prehra, ale na ich pomery s nebývalým množstvom inkasovaných gólov.

Aj preto si brankár Jozef Talian, tradične opora celku, povzdychol:„Nepamätám si, kedy som naposledy v súťažnom zápase dostal štyri góly. Teraz to bolo smutnejšie o to viac, že domáci strieľali loptu do mojej siete zväčša ani nie po nejakých pekných akciách, ale skôr zužitkovali skrumáže, lopta sa zakaždým odrazila k nim a tak ju posielali za môj chrbát.“ Aj preto po 25 minútach bol taký stav, aký málokto očakával a hostia boli zrelí na uterák. Potom sa však pozviechali a stačili odpovedať kontaktným zásahom D. Leška, no keď po zmene strán bývalý prešovský futbalista Papaj zvýšil zase vedenie MFK Tatran na rozdiel troch gólov, znovu to vyzeralo so Šarišanmi zle-nedobre. „Dovolím si tvrdiť, že keby sme ubránili túto situáciu, tak sa z Liptova nevrátime domov naprázdno. Potom sme síce domácich pritlačili, kondične sme ich prevýšili, ale už naša snaha bola i tak márna, lebo ani to, že sme dali ešte dva góly, nám radosť neprinieslo,“ uviedol J. Talian. Avšak  na druhej strane východniari ukázali, že srdce si nezabudli doma a nepoddali sa ani vo vyložene nepriaznivej situácii.„Aj tréner nám hovoril, aby sme bojovali o prestíž, svoje meno a česť klubu. To sme , domnievam sa, splnili. Súper bol v závere deklasovaný, nečakal, že sa tak pozviechame, lebo sme ho naozaj preháňali, no so šťastím odolal.“ Aj pre popredný tím súťaže však platí, že nesmie podceniť žiadny úsek zápasu, hlave úvod, lebo výrazná strata sa potom zložito otáča. „Nabudúce si viac musíme ustrážiť vstup do stretnutia, hoci tentoraz mali hostitelia naozaj potrebné šťastie. Ešte viac, než je obvyklé. Najbližšie ideme do Zvolena a vieme, že domáci sa nám budú chcieť revanšovať za predošlú prehru u nás, keď sme ich prestrieľali v druhom polčase. Zase nám prichodí eliminovať vstupný nápor rivala a pokúsiť sa treba zaznamenať čím skôr nejaké góly. Potom sa ocitneme v pohodovej situácii, nebudeme v strese a tak sa ľahšie hrá,“ dodal prešovský brankár, ktorý sa rovnako teší aj na blížiace  stretnutie v rámci Slovnaft Cupu v Dunajskej Strede. „Škoda, že zase hráme na ihrisku konkurenta. Účastník najvyššej súťaže je favoritom, ale pre nás je to parádna výzva prekvapiť ho. V pohári nie je nič vylúčené a pokiaľ dodržíme pokyny zo šatne, tak nie sme bez nároku na dobrý výsledok. Každý je zdolateľný, len treba pristúpiť ku každej činnosti zodpovedne,“ naznačil odhodlanie Tatrana Prešov spoľahlivý gólman Jozef Talian. Hoci po zápase v L. Mikuláši nemal nejaké výčitky svedomia, že pustil nejaký lacný gól, predsa už by nechcel  do konca ročníka zažívať podobný nepríjemný pocit.