31. 10. 2015 o 18:29

Bardejov - R. Sobota 2:0

autor: Peter Cingel
1473x čítané

Góly: 66. Gagnon, 79. Kuhajdík (PK), Rozhodovali: Nemček - Tomčík, Jánošík ,ŽK: 53. Staš - 78. Karacs, 68. Lupták, 77. Szilvási, 73. Bajza ,ČK: 82. Bajza (MŠK), 302 divákov

Partizán Bardejov - MŠK Rimavská Sobota 2:0 (0:0)

Bardejovčania majú problémy so zostavou a trénerovi Kukulskému chýbal rad hráčov. K dispozícii neboli Gruca, Sipľak, Milunovic ani Nemergut. Napriek tomu boli domáci v zápase s posledným mužstvom tabuľky favoritmi. Prvý polčas však tak nevyzeral a Partizán tak zle v tejto sezóne ešte nehral. Chýbala myšlienka, presnosť i nasadenie. Hostia pozorne  bránili a tvrdo dohrávali všetky osobné súboje, čo na ihrisko prinieslo aj zbytočnú nervozitu. V prvej časti hry si vážnejšiu príležitosť nevypracovalo ani jedno družstvo a tak sa skončila bez gólov.

Prestávka prospela viac domácim a na ihrisku sa ukázal rozdiel v kvalite i efektívnosti. Partizán pritlačil a po závare pred bránou sa presadil Gagnon. V 77. min. odpískal Nemček priamy kop spred hranice pokutového územia MŠK. Loptu si postavil Kuhajdík. Jeho strelu zrazil brániaci hráč, stojaci v múre, rukou. Nasledoval pokutový kop, ktorý vyvolal vášne najmä na lavičke a medzi hráčmi hosťujúceho družstva. Kuhajdík jedenástku s prehľadom premenil. Na ihrisku sa pritvrdilo , na čo doplatil Bajza, keď po druhej žltej uvidel červenú kartu.

Jozef Kukulský, tréner Partizán: "Tento zápas v prvom polčase nespĺňal druholigové kritériá. Absentoval nám rad hráčov a mladí, ktorí dostali príležitosť, nesplnili očakávania. V druhej časti hry sme boli lepší smerom dopredu, boli sme kvalitnejší a efektívnejší. Výhra je zaslúžená."

Najskúsenejší hráč domácich  Vladimír Staš: „Dnešný zápas, najmä prvý polčas, asi diváka veľmi nenadchol, Nedarila sa nám kombinácia, hostia dobre bránili a nedostali sme sa do šancí. Myslím si, že do druhého polčasu sme vybehli lepšie, s väčšou vôľou po víťazstve. Prvý gól nás upokojill a potom sme už kontrolovali priebeh."

Na budúci týždeň čaká Partizán derby v Prešove. Vlado Staš v Tatrane hrával: „Je to pre mňa špecifický zápas. V Prešove bývam a za Tatran som kedysi hrával. Verím však, že naprázdno sa do Bardejova nevrátime. Určite to bude ťažký zápas lebo Prešov má svoju kvalitu. Verím, že v sobotu diváci v Prešove uvidia  pravé „východniarske“ derby.

Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko - Jacko, Grohoľ, Kica, Kačmár (46. Staško), Gagnon, Staš, Ivanko  Macej (83. Belunek), Andraščík, Kuhajdík, Kolibab (46. Pyda)

MŠK Rimavská Sobota: Prošovský - Zvara, Lupták (69. Karacs), Morháč, Köböl, Husanik, Szilvási (80. Gazda), Bial (87. Kasza), Sivčevič, Petrán, Bajza

Galéria
Bardejov - R. Sobota 2:0Bardejov - R. Sobota 2:0Bardejov - R. Sobota 2:0Bardejov - R. Sobota 2:0Bardejov - R. Sobota 2:0