Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 11. 2015 o 18:01

Prehra ako zdroj inšpirácie

autor: Pito
1201x čítanéVeľakrát je prehra najväčší zdroj poučenia. Síce nepríjemný, bolestivý, ale rukolapný. Neskôr sa z neho môže mužstvo odraziť, nazbierať inšpiráciu, vyhnúť sa chybám, ktoré urobilo predtým. Tak brali porážku v Liptove aj prešovskí druholigisti a poznatky z tejto nešťastnej prehry si vtĺkali do hlavy pred vystúpením vo Zvolene v uplynulom kole.

 Tentoraz zelenobieli uhrali cennejší výsledok, hoci v konečnom dôsledku mohli dosiahnuť ešte viac. „Kým v Liptovskom Mikuláši sme inkasovali tri góly v tesnom slede, čo bolo aj výsledkom mimoriadnej šťasteny a streleckej disponovanosti domácich, tentoraz sme lepšie vykročili do zápasu a po peknej individuálnej akcii a pohotovom  zakončení Šafranka sme sa ujali vedenia. To na súpera nezapôsobilo pozitívne. Mali sme aj ďalšie možnosti, ale do prestávky sa už stav nemenil,“ poznamenal asistent trénera Tatrana Ján Karaffa. Domáci sa spoliehali na štandardky, keďže vo svojom strede mali rad urastených a fyzicky disponovaných borcov. Rovnako sa dostali do výhodných možností, ale hostia dlho udržiavali priaznivý stav. Až po zmene strán prišiel kľúčový moment, keď po jednom zo súbojov zostal ležať na trávniku Bujňák, hra nebola prerušená a domáci pokračovali v akcii. Nasledoval nepriamy kop zvnútra šestnástky a vzápätí sa lopta ocitla za chrbtom Baráta, ktorý dostal tentoraz príležitosť namiesto osvedčeného Taliana.„Nemusel to byť však posledný rozhodujúci okamih v stretnutí, lebo sme mali ešte zopár príležitostí rozhodnúť aj o výhre. Mrzelo nás hlavne to, ako pár minút pred koncom Dávid Leško po peknej akcii trafil brvno domácej brány. Konštrukcia zvolenskej svätyne sa trasie azda ešte doteraz,“ povzdychol si J. Karaffa. Nuž, ani kanonier východnej skupiny II. ligy nemá vždy svoj ideálny deň, hoci tentoraz ho od ďalšieho zásahu delili len centimetre.

 Sériu vystúpení na cudzom ihrisku zavŕšia Prešovčania túto stredu meraním síl v rámci 5. kola Slovnaft Cupu v Dunajskej Strede. „Hoci domáci sú podľa papierov miernym favoritom, verím, že sa chlapci vytiahnu a pričinia sa o hodnotný zápas s dobrým koncom pre nás. Určite je to vítaná príležitosť merať si sily s kvalitným rivalom z najvyššej súťaže a verím, že zaujmeme svojou hrou aj divákov.“ Inak, piaty raz sa Šarišania predstavia v aktuálnej edícii  pohárových zápolení a piatykrát vystúpia na cudzom ihrisku.„Taký je žreb, keby sme hrali o dve súťaže nižšie, tak privítame Dunajskú Stredu doma. Pokiaľ by sme však postúpili, tak  už potom sa ukážeme pred svojimi divákmi. Určite by nám to prišlo vhod. Netreba však predbiehať, ale sústrediť sa na nastávajúce vystúpenie“ dodal J. Karaffa. Určite aj on by si želal, aby už potom Tatran v Slovnaft Cupe narazil na lákavého súpera a pokiaľ by vyšiel zápas Prešovčanom  a Žilina by potvrdila rolu favorita vo V. Opátskom, tak by do Prešova zavítal ťahák s menom MŠK.