Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 11. 2015 o 19:06

Pohárovú púť ukončili, druholigový finiš chcú zvládnuť

autor: Pito
1267x čítanéHoci sa futbalisti Tatrana Prešov kasali, že urobia maximum pre to, aby si predsa v Slovnaft cupe zahrali aj na domácom štadióne pred svojimi divákmi, predsa im to v tejto edícii pohára nevyjde. V poradí v piatom vystúpení na cudzej pôde už našli premožiteľa, keď nestačili na domácu Dunajskú Stredu.

„Bol to pre nás svojím spôsobom sviatok, že sme si zahrali proti účastníkovi najvyššej súťaže, čo nie je každodenná udalosť. Uvedomovali sme si tiež to, že máme možnosť zviditeľniť sa, ukázať svoju futbalovú tvár a zaujať.  Pravdaže, chceli sme sa prípadne postarať aj o prekvapenie, hoci hostitelia boli favoritom, ale hovorili sme si, že práve v pohárových zápoleniach sa neraz zrodia nečakané výsledky. Lenže spoločná túžba, aby sme si v ďalšom kole doma zahrali so Žilinou, nám, žiaľ, nevyšla,“ konštatoval Peter Lipták. Hostia sa ujali vedenia pomerne skoro, čím naplnili „plán“, ktorý si povedali pred stretnutím, lebo vedia, že zakaždým sa im hrá lepšie, pokiaľ strelia ako prví gól. Lenže zásah Tubonemiho, ktorý doklepol loptu do siete po tom, čo ju domáci brankár po predošlej hlavičke vyrazil, nepostavil hostí na nohy. Skôr prebral hostiteľov a to sa ukázalo o dve minúty, keď bolo vyrovnané. Do prestávky si ešte Šarišania udržiavali nádej na dobrý výsledok, ale po zmene strán utešené zásahy domácich rozhodli o tom, že sa prekvapenie nekonalo. Tréner zelenobielych Stanislav Varga si ťažkal na to, že nemohol disponovať dispečerom hry Katonom, ale zase pochválil zverencov za to, že sa nepoddali ani za nepriaznivého stavu a bojovali až do konca. Určite však v konečnom dôsledku  zavážilo aj to, že pre viacerých  jeho hráčov to bolo možno až príliš náročné meranie síl vzhľadom na hendikep hráčskych skúseností.

 Teraz sa už Tatran sústreďuje na nastávajúce šarišské derby s Bardejovom. Predošlý vzájomný duel v prostredí Partizána sa skončil remízou, pričom však lepším tímom boli hostitelia a hostia odolali hlavne zásluhou výborného Taliana v bráne, ktorý zmaril rad šancí domácich.„Uvedomujeme si, že súper bude chcieť túto stratu odčiniť, ale na druhej strane zase vieme tiež to, že pokiaľ obstojíme, vyšvihneme sa pred nášho suseda. Takže ide o dôležitý zápas a my by sme radi po sérii duelov v cudzom prostredí konečne potešili aj svojich priaznivcov tromi bodmi,“ pridal postreh Peter Lipták, ktorý sa začal objavovať už v základnej zostave. Práve predošlý súboj s týmto konkurentom bol načas jeho posledným vo farbách Tatrana, lebo sa zranil. „Zradila ma boľavá päta, musel som si dať  pauzu  a doliečiť to. Myslel som si, že to bude ostroha, ale nepotvrdilo sa to. Päta si musela odpočinúť a postupne som sa zase zapojil do diania. Aj preto sa teším na opätovné štarty a vychutnávam si každý zápas,“ dodal skúsený defenzívny záložník, ktorý sa objavil v jeseni aj na poste stopéra, ale v obrannom štíte v strede poľa mu to pasuje viac. „Nie je podstatné, kde hrám, chcem byť užitočný na každom poste. Rozhodujúce je, aby som pomohol tímu a pričinil sa vo finiši jesene o čo najbohatší bodový zisk a najlepšie umiestnenie,“ dodal P. Lipták.