Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 11. 2015 o 17:12

Súhlasí s trénerom – všetko je v hlavách

autor: Pito
1338x čítanéMnohé veci vo futbale sú zdanlivo neuchopiteľné, niečo medzi zemou a nebom. Pokiaľ sa zvykne tímu dariť proti tomu istému súperovi, tak sa to dá pripísať hernému štýlu alebo vyššej moci. Inokedy zase niektorý hráč – skôr sviatočný strelec – skóruje viackrát proti rovnakému rivalovi. I to je dosť zriedkavé a zvláštne. Aj preto je tento šport magickým pohlcovačom pozornosti miliónov.

 Do druhej spomínanej sorty patrí rozhodne Martin Luberda. Robustný obranca Tatrana Prešov v jesennej časti súťaže zaznamenal tri góly,  pričom dva razy zaťažil konto Bardejova. Najprv pri vzájomnej remíze na pôde Partizána a naposledy i vo víťaznom derby na štadióne Tatrana.  Zaujímavé je však aj to, že jeho zásahy znamenali bodový zisk. V Bardejove sa postaral o vyrovnávajúci gól, doma zase zaknihoval víťazný zásah. Navyše  v oboch prípadoch sa presadil hlavou, keď jeho zakončeniu predchádzali rohové kopy. Náhoda? „Ktovie, ale som rád, že mi to tam padlo,“ rozhovoril sa mladý člen zadnej línie zelenobielych. Aj Martin súhlasil s tým, že oba vzájomné súboje mali iný priebeh. Kým u susedov zverenci trénera Stanislava Vargu čelili  mnohým nepremeneným šanciam domácich, pri ktorých sa vyznamenal brankár Talian, doma hlavne po vyrovnávajúcom góle D. Leška prevzali iniciatívu a hlavne v druhom polčase boli pánmi na ihrisku. Výsledkom ich aktivity bol práve dobrý výskok a hlavička Luberdu, po ktorej lopta skončila v bardejovskej sieti. „Spočiatku sme sa hľadali, ale po zmene strán sme na hostí vybehli a rozhodli to vo svoj prospech. Možno najprv negatívnu rolu zohrala menšia únava po pohárovom vystúpení v Dunajskej Strede, ale na to sa nedá vyhovárať. Tak ako povedal náš kouč – všetko je v hlavách. Nakoniec naše víťazstvo sme vybojovali zaslúžene.“ Ku cti domácim slúžilo, že kondične neodišli, naopak, zdalo sa, že sú o krok vpredu pred súperom, ktorý mal predsa o zápas menej v uplynulom týždni. „Niečo sme si povedali v šatmi a dodržali sme to, preto sa naša hra podstatne zlepšila,“ poznamenal talentovaný bek, ktorý zužitkoval parádny „dloubáčik“ Katonu, po ktorom stačilo správne si naštelovať hlavu.

M. Luberdu, ktorý sa vlani podrobil operácii a chýbal sedem mesiacov (na trávniku sa ocitol po prvý raz v tejto sezóne  práve v zápase v Bardejove),  vyradil v uplynulom období načas zo zostavy disciplinárny trest po zápase v Haniske. Zaujímavé bolo jeho vysvetlenie tohto dištancu. „Dostal som trest za urážky rozhodcov, ale nebolo to mojou vinou, hoci som si to zlízol. Niečo sa po zápase povedalo strážcovi pravidiel, on si vybral mňa a tak som nútene stál. Keď to vyšlo v úradnej správe, tak som zostal zaskočený, nečakal som to.“ Momentálne sa už tento hráč aj celý kolektív Tatrana sústreďujú na šláger v Košiciach s FC VSS.  Hostia nebudú chcieť dovoliť hostiteľom, aby sa im o čosi zase bodovo vzdialili. Doma lídra dostali na kolená, veria si aj pred odvetou. „Tešíme sa na tento zápas. Košičania majú výborné mužstvo, ale sme odhodlaní nesklamať a čosi uhrať. Keď sme to dokázali doma, nie sme bez šance  ani vonku, len musíme zahrať dôsledne a dodržať zase pokyny zo šatne. Ideme tam s tým, aby sme sa pobili o priaznivý výsledok,“ dodal M. Luberda.