Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 11. 2015 o 23:28

Po predohrávke sa odlepili zo samého dna

autor: Karol Csobadi
3034x čítanéV predohrávke úvodného jarného kola hostila posledná Rožňava predposledný celok tabuľky z Borše, na pôde ktorej v úvodnom jesennom kole uhrala prvý cenný bod. Tentoraz sa domácim podarilo zvíťaziť, i keď si záver zápasu zdramatizovali sami. Prezimujú tak na predposlednom mieste o bod pred aktuálnym súperom.

Na stretnutie nenastúpili v domácom mužstve obrancovia Róth a Sappanoš, ktorých stopli karty a tak sa muselo na ich postoch hľadať čo najprijateľnejšie riešenie. Neuplynula ani úvodná polhodinka a domáci viedli už rozdielom dvoch gólov zásluhou Strelku. Gólov mohlo byť viac, ale Rožňavčania vynechali ešte niekoľko ďalších príležitostí. V druhej polovici druhej časti hry gól hostí visel na vlásku a napokon sa chlapcom z Borše podarilo dosiahnuť kontaktný gól. To už hrali bez vylúčeného Fehéra, ktorý dostal po druhej žltej červenú kartu. Domácim sa napokon víťazstvo podarilo udržať i napriek tomu, že  brankár chytil loptu po malej domov do rúk a arbiter z vnútra šestnástky nariadil nepriamy kop v prospech hostí. Tí ale príležitosť na vyrovnanie premárnili a loptu vyslali vysoko nad bránu.

"Do zápasu sme išli z jasným cieľom - vyhrať. Veľmi dobre sme chytili úvod zápasu a súpera zatlačili. Nabudil nás práve krásny prvý gól, ktorý po efektnej spätnej prihrávke od Jakuba Duríčeka následne padol z kopačky Lukáša Strelku. Netrvalo dlho a opäť sa presadil Strelka po rohovom kope prekrásnou hlavičkou. Do kabín sa išlo za lichotivého stavu, čo hralo v náš prospech. V druhom polčase sme mali štvrťhodinu, keď sme prestali hrať a nedarilo sa nám. Súper z toho vyťažil gól po našej chybe v obrane. Na záver sa už veľa neudialo, zápas sa už len dohrával. Myslím si, že sme boli vyložene lepším mužstvom, podali sme veľmi dobrý kolektívny výkon hlavne v prvom polčase a som rád, že sme vyhrali, pretože tieto body boli dôležité. A musím vyzdvihnúť nášho brankára Štefana Mišinu, ktorý nás v tomto zápase podržal svojimi skvelými zákrokmi,“ povedal po zápase hráč MFK Rožňava Matej Gelda.

 

Rožňava - Borša  2:1 (2:0).

G: L. Strelka 2 (3, 23) - Nagy (84).

ČK: Fehér (2 ŽK 81)

Rožňava: Mišina - Jakub Rochl, Korfanta, Kúdela, Milata, Drobňák, Gelda, Havko, J. Ďuríček, Strelka, Figúr, striedali: Breuer, Mihalík.

  

Galéria
Po predohrávke sa odlepili zo samého dnaPo predohrávke sa odlepili zo samého dnaPo predohrávke sa odlepili zo samého dnaPo predohrávke sa odlepili zo samého dnaPo predohrávke sa odlepili zo samého dna