Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 11. 2015 o 07:30

Taký je futbal

autor: Peter Cingel
1841x čítanéBardejovčania vo Zvolene vyhrali a tri body sa očakávali aj v sobotu v Bardejovskej Novej Vsi.

Vyše 500 divákov však zo štadióna odchádzalo sklamaných. Nielen pre to, že domáci prehrali ale aj preto, že ani jeden zo súperov v zápase takmer nič nepredviedol. Už v úvode zahrávali domáci jedenástku po faule na Grohoľa. Osvedčený realizátor jedenástok Kuhajdík však tentoraz úspešný nebol a brankár Gábriš slabú strelu kryl. O výsledku rozhodol pokutový kop v druhom polčase. Realizoval ho kapitán MFK Kamendy a Čikoš-Pavličkovi nedal šancu. Jedenástka pre Zvolen vyvolala búrku nesúhlasu na ihrisku i v hľadisku. Videozáznam však preukázal, že Somoláni ho odpískal správne a ku faulu došlo v pokutovom území. Partizán sa až do konca stretnutia pokúšal s nepriaznivým výsledkom niečo urobiť, ale dostať loptu do bránky MFK sa mu nepodarilo.

Tréner Partizána Jozef Kukulský svojich zverencov po zápase nešetril: "Jednoznačne miskami na váhach dnešného zápasu boli pokutové kopy. Ak by sme náš premenili, ujali by sme vedenia. Vedeli sme, že súper má dobre prepracovanú defenzívu a tak šancí veľa nebolo. Hralo sa prevážne medzi šestnástkami. Prevládal boj pred futbalovými kvalitami. Súper mal výškovú prevahu a tak sme museli hrať po zemi. Boli sme aktívnejší a to viedlo aj k pokutovému kopu. V druhom polčase sa proti nám kopala jedenástka a hostia ju premenili. Bola to ich jediná strela na našu  bránu. My sme mali viacero príležitostí. Luic Gagnon a Paťo Kolibab nastrelili brankára. Mišo Grohoľ v dobrom postavení prestrelil. Náš dnešný výkon bol slabý. Chýbajú nám chlapci, ktorí mužstvo ťahali. Bez gólového Milunovica,  Sipľaka či Šostáka sa nám hrá ťažko. Boríme sa so zraneniami. Príležitosť dostávajú mladí. Je na nich, aby zhodnotili ako zapadli a či dokážu nahradiť chýbajúcich hráčov. Je mi ľúto, že sme doma prehrali posledný zápas jesene. Snažili sme sa vždy hrať útočný, kombinačný futbal a body sme doma stratili len po nešťastnej remíze s Prešovom. Taký je ale futbal. Poniektorí hráči predviedli taký výkon, že ak by nebol koniec sezóny, nedostali by sa ani na lavičku. Je to škoda, ale bojovnosťou a srdcom vyhral Zvolen."

 

    

 

Partizán Bardejov - MFK Lokomotíva Zvolen 0:1 (0:0)

Góly: 61. Kamendy (PK), Rozhodovali: Somoláni - Bednár, Vician, ŽK: 10. Kuhajdík - 90. Liener, 26. Menich, 523 divákov

 

Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko - Jacko, Grohoľ, Kica, Kačmár (26. Kolibab), Gruca, Gagnon, Staš, Ivanko Macej (77. Ducár), Andraščík, Kuhajdík (58. Nemergut)

MFK Lokomotíva Zvolen: Gábriš - Kačala (86. Fuják), Daško, Javorina, Očenáš, Špilár, Staško, Liener, Kamendy, Menich, Kožička (82. Skvašík)