Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 11. 2015 o 12:13

Lorinčák: Som vďačný za takú úspešnosť

autor: redakcia
2487x čítanéFutbalisti Krásnej si víťazstvom vo Veľkých Revištiach (1:0) upevnili vedúcu pozíciu pred zimnou prestávkou. O ich víťazstve rozhodol gól Matúša Lorinčáka, ktorý skóroval iba niekoľko sekúnd po zmene strán.

Blahoželáme ku gólu i k cennému víťazstvo. Nástup do II. polčasu ste mali parádny.

“Ďakujem pekne. Naozaj je ideálne, keď sa podarí takýto vstup do polčasu. Okamžite to zdvihne psychiku celého tímu. Cez prestávku sme si povedali, že musíme skórovať.”

Napokon aj v predohrávanom jarnom kole ste potvrdili výbornú fazónu – na jeseň ste totiž skórovali v každom zápase. Pomohol aj tento fakt k sebavedomiu?

“Nepochybne. Veľmi sme si verili. A aj teraz sme nastupovali celkom suverénne do zápasu s tým, že skórujeme.”

Po Robovi Zéherovi, ktorý strelil 12 gólov, ste s ôsmimi presnými zásahmi druhým najlepším strelcom tímu. Spokojnosť?

“Určite. Navyše prvých päť kôl som bol zranený. Minútovo to však vychádza tak, že osem zápasov – osem gólov. Zatiaľ sa mi darí, čo som veľmi rád. Som veľmi vďačný za takú úspešnosť - nielen moju, ale i celého mužstva.”

Veľa divákov však váš víťazný gól nevidelo, lebo ani nestihli zaujať svoje miesto po prestávke...

“Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Mal som šťastie, že Robo Zeher mi loptu výborne sklepol. Prvá strela mi sadla ako sadla, lebo som mal za chrbtom hráča, ale pri opakovanom pokuse som videl, že brankár stojí zle a hráči mu zakrývali výhľad, tak som s prehľadom zakončoval do brány. Loptu som síce netrafil najideálnejšie, ale skončila presne vo voľnom priestore brány.”

Vážite si viac toto víťazstvo, keďže Veľké Revištia do tohto zápasu nestratila doma ani bod a vyhrala všetkých sedem zápasov?

“Samozrejme, že nás teší tento triumf, ale priznám sa, že my sme išli do tohto súboja vyhrať. Hoci sme nováčik a viacerí to od nás neočakávajú, máme smelé ambície. Je však pravda, že toto víťazstvo je pre nás mimoriadne cenné. Veľmi dobre sme si uvedomovali stopercentnú bilanciu Veľkých Revíšť v domácom prostredí, no práve tá nás motivovala ešte viac. Všetko je raz po prvýkrát...”

Takže ste sa nemuseli dvakrát burcovať pred zápasom?

“Pred každým stretnutím si povieme osvedčené vety, že si ideme zahrať kvalitný futbal, aby nám chutilo pivko a večera po zápase. Myslím si, že v každom zápase ukazujeme kvalitu a zaslúžene sme na 1. mieste.”

Spoluhráči vás už podpichovali, že tento rozhovor vás neobíde len tak...

“Určite ma bude stáť pár eur do spoločnej kasy. Ja to však ani nesledujem. Stále tam pribudnú nejaké peniažky. Rád prispejem aj ja.”

 

FOTO: RÓBERT ANDREJOV