Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 11. 2015 o 17:55

Komunikácia zahaprovala, výsledky sa otočili

autor: Pito
2103x čítanéNie všetky tímy vydržali od začiatku až do konca jesennej časti s rovnakým trénerom. Ako to už chodí, niekde došlo k zmenám na tomto poste, pričom dôvodov na rošádu bolo viacero. Raz to boli neuspokojivé výsledky, inokedy sa predstavy kouča a vedenia klubu nestotožňovali alebo samotní lodivodi usúdili, že urobia najlepšie, pokiaľ rezignujú. Niekedy zmena zabrala, inokedy až taký osoh nepriniesla. Aj samotní hráči to vnímali rôzne, no vyskytli sa i prípady, keď obmenu privítali.

 Turbulentné obdobie prežil v uplynulých týždňoch aj stropkovský treťoligový kolektív. Ten vyštartoval do ročníka výborne, úvodné kolá zvládol bez porážky. Prvá prehra prišla v 6. kole na ihrisku Pušoviec a potom sa to začalo prevažovať – raz dobre, inokedy horšie. Mužstvo sa spamätávalo z faciek, ktoré utŕžilo v ďalších dvoch vystúpeniach, neskôr zase pridalo dve výhry. Nasledovali však tri porážky a táto zlá miniséria vyvrcholila hanebnou porážkou v Bardejovskej Novej Vsi. Po nej skončil na lavičke tréner Pavel Piršč a nahradila ho dvojica Jozef Lehocký a Marián Veselý. Až potom kolektív znovu chytil istejší krok. Paradoxne celok, ktorý spočiatku vyzeral na jedného z kandidátov na čelné umiestnenie, dosť zaostal. Voľakde sa musela stať chyba. V čom to bolo? „Mne sa ťažko o tom hovorí, lebo som nebol vtedy stále priamo v centre diania,“ poznamenal dosť prekvapivo skúsený matador Kamil Pavlík. Tento skúsený hráč nechcel príliš rozpitvávať, čo sa stalo, ale stačí si pomôcť jeho zápasovou  štatistikou a každý sa dostane skôr do obrazu. Kapitán tímu (úvodný zápas vynechal) v 2. a 3. kole nastúpil ako náhradník na niekoľko  minút. Vo 4. vystúpení figuroval po prvý raz v základnej zostave aj s páskou na ruke a v tejto role nastupoval od začiatku aj v ďalších štyroch kolách. V nasledujúcich štyroch meraniach síl vo farbách MŠK Tesla chýbal , znovu sa objavil na scéne až v neslávnom dueli v Bard. N. Vsi v 13. kole. Po nástupe nového lodivoda už stabilne hral vo zvyšných troch kolách.

„Podľa mňa mnohé problémy nastali po tom, čo nefungovala dostatočná komunikácia vo vnútri mančaftu a aj medzi futbalistami a trénerom. Prestali sme si veriť. Prišiel jeden zlý výsledok, druhý neúspešný zápas, nastali žabo-myšie vojny medzi spoluhráčmi a to sa premietlo do ďalších rezultátov. Nebolo to dobré,“uviedol ostrieľaný matador, ktorý po dlhej absencii (na jeden duel nebol podľa jeho slov ani nominovaný a neraz sedel na lavičke ako náhradník)  dostal šancu znovu až v zlomovom zápase v Bard. N. Vsi. „Ten zápas nám vonkoncom nevyšiel.“ Určite podľa jeho vyjadrenia preňho bolo dobré, že sa kormidla ujal Jozef Lehocký, lebo dostal ten priestor, na ktorý bol navyknutý. „Je to vždy na rozhodnutí trénera, koho postaví a koho nie. Pre mňa bolo aj dosť nepochopiteľné, prečo som sa po pätnástich rokoch, čo hrám za áčko v Stropkove, bez slova vysvetlenia ocitol v inej situácii ako predtým. Cítil som sa z toho nesvoj, dosť čudne. Aj preto sa nádejam, že vedenie klubu dokáže terajších trénerov podržať, aby zostali a verím, že pokiaľ bude kvalitná zimná príprava, na jar budú výkony primerané, dobré a do hľadiska sa vráti i náš divák,“ dodal Kamil Pavlík.