Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 11. 2015 o 15:46

Kapitán Veľkých Revíšť: 5. miesto je nad očakávanie

autor: redakcia
1805x čítanéFutbalisti Veľkých Revíšť sa s jesennou časťou sezóny i so svojimi fanúšikmi rozlúčili tesnou prehrou s lídrom tabuľky. Krásnej podľahli 0:1. Kapitán FK Veľké Revištia Jaroslav Dargaj neskrýval menšie sklamanie, no na druhej strane reálne a objektívne zhodnotil tento duel.

“Trochu ma mrzí prehra. Tešili sme sa na tento zápas a mali sme ambície proti vedúcemu celku tabuľky zabodovať. Záver jesene je pre nás ťažký. Predsa len sme amatérsky tím a regenerácia nie je na takej úrovni ako by mala byť. Energia už u chlapcoch nebola ako na začiatku sezóny. Napriek tomu sme sa snažili potrápiť Krásnu. Veľa šancí sme si síce nevypracovali, no boli sme vyrovnaným súperom. Športovo musíme zagratulovať súperovi k ďalším bodom. Zaslúžene zvíťazil aj na našej pôde.”

Smerom dopredu ste prišli iba po súperovu šestnástku. Absentovala finálna prihrávka, takže ťažko ste sa dostávali do šancí. To vás najviac trápilo?

“Presne tak. Finálna fáza nám nevychádzala. V momente, keď sa žiadala finálna prihrávka, tak sme akciu zbrzdili ďalším zbytočným dotykom a súper zatvoril otvorené priestory. Znemožnil nám tak dostávať sa do zakončenia. Proti iným súperom by sa nám to možno podarilo a dostali by sme sa až pred bránu, no v týchto prípadoch sa ukázala kvalita Krásnej.”

Až do tejto predohrávky prvého jarného kola ste boli na domácom ihrisku stopercentní – sedem zápasov, sedem víťazstiev. Veľké sklamanie?

“Ani nie. Predošlá úspešná séria nás teší tak či tak. Na takú malú dedinku je takáta šnúra dobrých domácich výsledkov vzácna vec. Navyše, ak je v tretej najvyššej súťaži. Pred začiatkom sezóny by sme pokojne brali pokojný stred tabuľky. Súčasné postavenie na 5. mieste tabuľky je nad očakávanie.”

Ako ste videli jediný gól, ktorý rozhodol o osude stretnutia?

“Asi sme cez prestávku nechali koncentráciu v šatni. Upozorňovali sme sa na to, ale aj tak sme po pár sekundách inkasovali. Musíme na tom popracovať. Lopta sa odrazila k súperovmu hráčovi, nasledovala prvá strela a po nej opakovaná druhá strela, ktorá skončila v sieti. Aj som proti nej vyštartoval, ale pošmykol som sa.”

 

FOTO: RÓBERT ANDREJOV