Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 11. 2015 o 16:57

V závere sa bilancia čiastočne pošramotila

autor: Pito
1473x čítanéHoci takmer celú jeseň nováčik treťoligovej súťaže z Pušoviec neraz pokračoval vo výsledkoch, ktoré ho charakterizovali aj v predošlých rokoch pri postupovej sérii, v závere tohtoročného programu sa motor TJ Rozvoj zadrhol. Tri prehry po sebe v posledných troch vystúpeniach čiastočne naštrbili dobrý dojem a pošramotili bilanciu. Prejavilo sa to aj v zostupe na nižšie priečky.

 Bol na vine porážok v tesnom slede nahustený program alebo skôr to, že zverenci trénera Tomáša Susla narazili na kvalitných a disponovaných rivalov? „Nebolo to v tom, že by sa nám vybili baterky, hoci duel s Vyšným Opátskym bol preložený a tak sa nám pritrafil anglický týždeň. Treba si uvedomiť, že herne sme až na vystúpenie v Sabinove odohrali to , čo sme mali. Vo Vyšnom Opátskom to bolo o jednom góle. Škoda, že sme ho inkasovali pár minút pred koncom práve my, aj keď domáci mali tlak, no boli sme im rovnocenným súperom. V Sabinove to bol zrejme najslabší výkon za celú jeseň, tento duel nám naozaj nevyšiel. V poslednom kole v Lipanoch to bol vyrovnaný súboj. Možno hostitelia boli do prestávky o čosi lepší, ale po zmene strán sme sa im minimálne vyrovnali, takže prehra bola dosť krutá vzhľadom na to, čo sme predviedli. Celkove sa nám hralo predsa doma o čosi ľahšie a navyše terény už neboli vo finiši zápolení stále optimálne,“ zhrnul svoje dojmy z týchto vystúpení Ján Novák. Mimochodom,  práve pri spomínaných prehrách bol kapitánom tímu. V tejto role sa striedal počas jesene so Stanislavom Kiššom. Kapitánska jednotka však v závere chýbala kvôli zraneniu a to tiež čiastočne oslabilo kompaktnosť zadnej línie. „Obrana bola zvyknutá na istú líniu, organizáciu hry a tým, že Stano vypadol, sa to trošku posunulo, narušilo a optimálne zloženie chýbalo.“ Kišš je so  svojimi skúsenosťami výraznou osobnosťou tímu, ale podobne ako Novák tiež sa nevyhol zdravotným patáliám. Takže títo borci  iba v niektorých dueloch nastúpili vedno v základnej zostave. Pokiaľ ide o pozíciu kapitána, ako je vnímaná táto funkcia v pušovskom kolektíve?  „Snažíme sa byť trénerovi Tomášovi Suslovi nápomocní a ťažíme zo skúseností. Vplývame na spoluhráčov, usmerňujeme ich.“ Pokiaľ ide o bilanciu v prvom „polčase“ ročníka, tak hodnotenie je vnímané celkove pozitívne.„Mrzí nás ten záver. Nebyť toho, dojmy mohli byť ešte lepšie. Keby nám pred vstupom niekto povedal, že dosiahneme toľko bodov, tak by sme to brali, teraz by sme privítali o nejaký ten bod-dva  aj viac. I tak musíme byť však spokojní, lebo súťaž je náročná a vzhľadom na nováčikovský štatút je to solídne,“ prezradil svoj názor J. Novák, ktorý je v Pušovciach dva roky. Hoci predtým TJ Rozvoj išiel ako píla a dostal sa medzi regionálnu elitu, nedalo sa predpokladať, že v tomto ťažení bude pokračovať aj tentoraz. Ako sa pozerá tento hráč na dianie v III. lige, v čom to bolo náročnejšie? „Každá chyba sa trestá a každá závažnejšia je potrestaná súperom napríklad streleným gólom. Preto je dobré mať v mančafte niekoľko ostrieľaných borcov, ktorí stmelia mladých a behavých jednotlivcov. Tretia liga má kvalitu, pričom špecifické sú konfrontácie s Lipanmi, Vyšným Opátskym, Krásnou, kde sú aj výborní futbalisti. Takže v týchto zápoleniach, ktoré sú síce neporovnateľné s druhou ligou, ale zase aj podstatne náročnejšie ako štvrtoligové boje, prevládajú isté špecifiká. Je to slovom svojská súťaž,“ dodal J. Novák.