Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 05. 2012 o 15:48

Kotrády čerstvým päťdesiatnikom

autor: Eugen Magda
1063x čítanékotradyNie je veľa takých funkcionárov, čo počas futbalovej sezóny už roky pravidelne cestujú vo štvrtok do Košíc na zasadnutie niektorej odbornej komisie.Bývalý rozhodca regionálnych súťaži Juraj Kotrády je však taký. Stal sa pomaly inventárom zväzu, lebo na stoličke ŠTK sedí už niekoľko pekných rôčikov. Prakticky od čias predsedu Gejzu Princa až po súčasného šéfa Richarda Havrillu, takže preskákal toho naozaj dosť.

Populárny Ďuri je rodákom z Levoče, kde vyrástli výborní futbalisti. Začínajúc reprezentantom Slovenska Vysockým, ktorý vynikal v ére predvojnovej Slovenskej republiky v drese Vrútok, či čs. olympijským reprezentantom Ivanom Mrázom v dresoch Slovana a Sparty a končiac Pirščom, ktorý hral vo farbách VSS. Na levočskej hrudi začal aj on ako dorastenec, ale od 24 rokov si zobral do rúk píšťalku. Putoval s ňou od najnižších súťaži až po celoslovenskú III. ligu. Hoci v najvyššej východoslovenskej regionálnej súťaži musel v roku 2009 pre vekovú hranicu skončiť s aktívnou činnosťou, píšťalku nezavesil na klinec, lebo v Oblastnom futbalovom zväze Spišská Nová Ves, kde je aj predsedom ŠTK, rozhoduje nižšie súťaže, a tak pomáha rozvoju futbalu aj takýmto spôsobom.

Skúsenosti učiteľa telesnej výchovy v Prakovciach sú na nezaplatenie. Nakoniec rozhoduje už 26 rokov, takže môže byť nápomocný po všetkých stránkach. Muž s odbornými vedomosťami z rozhodcovskej a funkcionárskej praxe, navyše fyzicky dobre pripravený, je to, čo malý futbal od rozhodcov vari najviac potrebuje. A on sa to snaží najviac naplniť.

Dlhoročný člen ŠTK VsFZ a ObFZ Spišská Nová Ves je aj delegátom v súťažiach východoslovenského regiónu. Ani takáto bohatá činnosť ho neunavuje, lebo on svojho vrelo milovaného koníčka doslova ľúbi. K futbalu má jednoducho vrelý vzťah, a to sa nedá nahradiť ničím. Vidieť to napokon aj každý týždeň na zasadnutí ŠTK, kde jeho pozornosti neunikne žiadna maličkosť. Aj preto je už dlhé obdobie spoľahlivým členom ŠTK a človekom, akých futbal potrebuje.

V návale práce v škole a mimo nej čas neúprosne letí. Pocítil to na vlastnej koži aj Juraj Kotrády, ktorý sa 6. mája v plnom zdraví a vo výbornej kondícii dožíva 50 rokov. Pre futbal za vyše štvrťstoročie urobil aj zásluhou pochopenia manželky a dvoch dcér veľa užitočnej práce. Nuž, zaželajme mu veľa zdravia, aby láska k tomuto športu mu vydržala čo najdlhšie, lebo takých dobrovoľníkov ako je on, táto hra nemá veľa, a za to čo pre ňu robí si zaslúži poďakovanie a uznanie.