Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 11. 2015 o 18:00

Rozlúčku strávi na tribúne

autor: Pito
1405x čítanéHoci uplynulý šláger na pôde FC VSS Košice, kde sa predstavil Tatran Prešov, mal dať akúsi bodku za jesennou časťou druholigovej súťaže, nie j to celkom tak. Ešte treba odohrať jedno tohtoročné kolo a potom sa už účastníci ponoria do zimnej pauzy. Práve duel prvého celku s druhým naznačil, že v súťaži možno očakávať ešte mnoho zaujímavých výsledkov a hlavne jarná fáza vrátane nadstavby bude sprevádzaná iste tuhými bojmi.

 Zelenobieli sú radi, že na pôde lídra neprehrali a neumožnili mu, aby si zvýšil náskok na čele. Pritom Šarišania nastúpili bez dvoch výrazných opôr. Útočník Šafranko bol na zraze slovenskej dvadsaťjednotky a brankár Talian za maródoval.  Pri neskôr menovanom sa oplatí pristaviť. Jednotka medzi žrďami v závere prvej časti ročníka prepustila miesto vo svätyni Barátovi. Stalo sa tak po meraní síl v Liptovskom Mikuláši, kde tento skúsený gólman pustil štyri góly a to bol zrejme dôvod, prečo v nasledujúcom zápase vo Zvolene už sedel iba na striedačke a v ďalších dueloch  nefiguroval na súpiske vôbec. „Ochorel som, dostal som zápal prínosových dutín. Zrejme išlo o nejaký vírus. Bol som u „krčiara“, ešte na dva týždne mám maródku, takže vlastne som už predčasne skončil v tomto roku,“ poznamenal Jozef Talian. Naznačil však, že zrejme niečo bolo tŕňom v očiach, prečo po vystúpení v Liptove nedostal šancu. „Trošku som bol z toho aj zaskočený, hoci nikto mi nič oficiálne nezdôvodnil, prečo som sa ocitol na lavičke. Tým, že som nešiel medzi žrde, bolo povedané asi všetko. A či by som potom – keby neprišla choroba – ešte chytal? Ťažko povedať, to je vždy v kompetencii trénera, ale neviem, či by malo zmysel, aby raz chytal Denis a potom zase ja. Podľa mňa moje výkony neboli v jeseni zlé,“ uviedol borec, ktorý pripomenul, že v Tatrane strávil  už dvadsaťdva rokov. „Uvedomujem si, že mám najlepšie roky za sebou a v Reale Madrid už neskončím, ale domnievam sa, že ešte odovzdávam maximum pre úspechy tímu a klubu. Však som najstarší v tíme, takže mi na tom enormne záleží, aby sme sa držali dobre a ja som si neurobil tiež hanbu. Však nikto ma nevidel, aby som inkasoval gól po strele pomedzi nohy alebo tak, že som  prihral protihráčovi na nohu. Hoci nikdy nie som so sebou celkom spokojný, no túto sezónu som odchytal v pohode.“ Určite veľakrát tréneri aj spoluhráči Taliana chválili a vyzdvihovali do neba, lebo neraz podržal mančaft.

Najbližšie Prešovčania hostia Dolný Kubín v zápase, ktorý bude rozlúčkovým. Oravania pred časom rozvírili hladinu svojimi problémami a hrozilo, že odstúpia zo zápolení. Potom sa to nejako vyriešilo. V prvom vzájomnom zápase východniari v D. Kubíne prehrali nešťastne vlastencom P. Jacka. „Boli sme blízko k bodovému zisku, ale otočilo sa to proti nám. Mali sme smolu a aj niektoré verdikty boli rozporuplné. Verím, že chlapci doma urobia maximum pre úspech, prídem ich povzbudiť a dúfam, že partia  nadviaže  na výkon v Košiciach. Zvládli sme aj ťažšie súboje, takže mali by sme aj tento, aby sme si udržali postavenie a upevnili druhé miesto. Pokiaľ ide o umiestnenie, nazdávam sa, že vzhľadom na okolnosti a momentálny stav je to určite úspech. Myslím si, že môže zavládnuť spokojnosť pred zimnou prestávkou,“ dodal gólman, ktorý je v Tatrane od siedmich rokov (medzitým si vyskúšal aj pôsobenie v Lipanoch, Sabinove a Š. Michaľanoch) a  zmluvu v Tatrane má ešte do leta budúceho roku.