Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 11. 2015 o 07:56

Hrali sme ako jeden tím

autor: Peter Cingel
1939x čítanéK už dlhšie zraneným hráčom pribudli Gruca, Gagnon a Pyda a tak tréner Kukulský musel do Mikuláša zobrať aj štyroch dorastencov. Oliinyk nastúpil v základne zostave, zvyšní traja v priebehu zápasu.

Aj napriek tomu Bardejovčania v prvej časti hry predvádzali dobrý futbal a vypracovali si tri príležitosti. Skórovať sa im však nepodarilo. Ani domáci nehrali zle, ale na rozdiel od hostí brankára Partizána vážnejšie neohrozili. V druhom polčase Tatran pridal na obrátkach a zatlačil Partizán do pokutového územia. Defenzíva hostí však všetko s prehľadom riešila. Zlom prišiel až v úplnom závere zápasu. V 84. minúte sa odrazená lopta dostala k Gerecovi a ten nekompromisne zakončil. Druhý gól pridal  o päť minút neskôr  Hirka. Už v nadstavenom čase Kicova delovka skončila na žrdi Brédovej bránky.

Vladimír Andraščík patrí k najskúsenejším hráčom Partizána a nosí kapitánsku pásku: "Prišli sme oslabení. Chlapci sú zranení, ale napriek tomu sme chceli hrať futbal tak sme to veľmi neotvárali, hrali sme viac zozadu čo sa nám aj darilo. Mohli sme dať tri  góly po brejkoch  a bol by to iný zápas. Keby sme boli vydržali do konca mohli sme sa radovať. Verili sme si a pred záverom sme dúfali, že uhráme aspoň bod.  Z pološance sme dostali hlúpy gól. Škoda záverečnej desaťminútovky."

Mário Jacko hral v minulej sezóne ešte  za prvoligový dorast. Po príchode do A-mužstva si však vybojoval stabilné miesto v základnej zostave: "Súper mal lepšie držanie lopty, ale v prvom polčase si nevytvoril žiadnu šancu. My sme nepremenili tri tutovky. V druhej časti sme dobre bránili. V závere sa lopta odrazila k súperovi a dostali sme gól z ničoho. Nebol to zlý zápas ale máme veľkú maródku a asi nám už ani šťastie nepraje. Dúfam, že jar bude lepšia a dostaneme sa do prvej šestky.“

Ligový dorastenec  Stanislav Piľar absolvoval svoju premiéru v A-mužstve a aj prvý druholigový štart. Na ihrisko prišiel v 65. minúte. "Prvý polčas sme boli lepší, mali sme šance, ktoré sme nepremenili. V druhom polčase sa zápas lámal. Súper bol aktívnejší. Dostali sme dva nešťastné góly. My sme mohli ešte v závere skórovať, no nepodarilo sa." Piľar si je vedomý toho, že ak sa chce v „áčku“ presadiť  čaká ho  ešte kopec roboty: „Mám ešte veľa čo doháňať, ale páčilo sa mi ako nás prijali starší hráči. Celý zápas nás povzbudzovali. Na ihrisku bolo jedno kto je mladší a kto starší. Hrali sme ako jeden tím."

Tréner Jozef Kukulský to nemá jednoduché. Chýbajú mu kľúčoví hráči a tak musí improvizovať: „Máme 21-členný káder, no zranení je toľko, že sme museli súťaž dohrávať so štyrmi dorastencami. Sám som neveril, aký budeme mať vstup do zápasu. Napriek tomu, že sme sa v tomto zložení stretli až v hodine dvanástej a mali sme málo času na prípravu, mladí sú talentovaní, a  keď chcú, dokážu sa zhostiť príležitosti. Polčas sme mohli vyhrávať aj o tri góly. Bol som milo prekvapený, že aj keď sme nastúpili v takejto zostave, hrali sme suverénne smerom dopredu. Ani druhý polčas z našej strany nebol zlý. Neboli sme už tak aktívni a dôrazní, ale boli sme domácim rovnocenným súperom. Žiaľ, jedna chybička a dostali sme gól. Ten druhý už neriešim, hrali sme vabank a to sa stáva. Chlapci ma nesklamali a chcel by som sa poďakovať za predvedený výkon. Aj tento zápas ukázal, že máme kvalitnú mládež a je na čom stavať. Futbal je kolektívny šport a my sme ukázali silu. Nezaslúžili sme si prehrať. Ak by sme boli efektívnejší, patrila nám minimálne remíza. Aj napriek prehre však musím všetkým, ktorí dnes nastúpili poďakovať.“ 


MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Partizán Bardejov 2:0 (0:0)

Góly: 84. Gerec, 89. Hirka, Rozhodovali: Kozák - Vorel, Jekkel, ŽK: 56. Kucharčík - 89. Staš, 310 divákov.

 

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Bréda - Kubena, Kucharčík, Čurma, Gerec, Mizerák, Vandraško (90. Lehotský), Laco (68. Hirka), Staš, Jasenovský, Lišivka.

Partizán Bardejov: Gmitter - Jacko, Grohoľ, Belunek (89. Soroka), Kica, Staš, Macej, Andraščík, Kuhajdík, Oliinyk (80. Szaniszló), Ducár (65. Piľar).