22. 11. 2015 o 17:29

Predviedli znásobenú chuť naplno bodovať

autor: Pito
1320x čítané

Rozlúčka v pohode. Tak by sa dal výstižne okomentovať posledný zápas Tatrana Prešov v tohtoročnej fáze II. futbalovej ligy. Pre zelenobielych nebol súper z Dolného Kubína žiadnou prekážkou a bola to pre nich skôr povinná jazda. Do prestávky bolo vymaľované a hoci skóre sa potom nemenilo, aj tak mal réžiu v rukách favorit. Pre hŕstku divákov (berúc do úvahy veľkosť Prešova) ponúkli domáci utešené zásahy a aj niektoré sľubné kombinačné akcie.

Lenže mnohé z nich nedotiahli do vydareného konca. Možno to bolo i tým, že Šarišania cítili, aký je súper odovzdaný a vedeli, že z jeho strany nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Nuž, naozaj Oravania prišli akoby na výlet, v ich výkone nebola ani štipka výraznejšieho odhodlania. Boli príliš „skromní“, uspokojili sa  s tým, aby čo najmenej inkasovali, brankára východniarov takmer neohrozili. Až sa natískala otázka, ako je možné, že v prvom vzájomnom zápase Prešovčania v D. Kubíne prehrali. Nuž, bola to síce nešťastná prehra (podieľal sa na tom jediný gól a navyše vlastný), ale i tak aj teraz sa ukázalo, že rozdiel medzi oboma súpermi je viac ako priepastný. Nuž, Tatran splnil svoju úlohu, udržal si druhú priečku v pelotóne, znížil stratu na vedúci FC VSS Košice. Hoci nezahral oslnivo, ale určite presvedčivo a rivala do ničoho nepustil. Hostia zaujali akurát tým, že pri postrannej čiare sa pohyboval tréner-legionár Marco Ragini, ktorý pokrikoval na hráčov po taliansky. Nuž, niektorí mu rozumeli, ale väčšina iste nie, zrejme si museli vystačiť s tlmočenými pokynmi z taktickej porady pred zápasom a potom počas prestávky v šatni.

Asistent trénera hostí Pavol Bača komentoval duel nasledovne. „Domáci udreli hneď z prvej vážnej akcie, keď nádherne trafil Katona , čo súpera naladilo na víťaznú nôtu. Hoci sme sa snažili brejkmi čosi urobiť, domáci nás do ničoho nepustili. Hrozili po ich ľavej strane, kde vynikal pohyblivý Dávid Leško, ktorý zamestnával našu obranu a zásoboval prihrávkami spoluhráčov.  Keď Tubonemi potom pridal rovnako utešený druhý gól, bolo zložité niečo urobiť s výsledkom. Do prestávky sme zlyhávali v defenzíve, kde viacerí chlapci si neplnili  dôsledne svoje povinnosti. Po zmene strán sa to o čosi zlepšilo, naša hra bola už vydarenejšia hlavne v obrane, a preto už Prešov nemal toľko vyložených príležitostí, hoci niektoré si predsa vypracoval. Vzhľadom na priebeh duelu je výhra Tatrana zaslúžená.“

Domáci tréner Stanislav Varga bol stručný (koniec koncov výsledok aj priebeh zápasu hovoril za všetko): „Mali sme čo vracať Dolnému Kubínu, kde sme prehrali 0:1 a navyše stále nie som stotožnený s tým, že daroval tri body Košiciam, kde nenastúpil na zápas. Už aj kvôli tomu sme chceli vyhrať. V prvom polčase sme to jasne predviedli, dali sme dva nádherné góly a súper si nevypracoval žiadnu vážnejšiu akciu.  Po zmene strán sme umnou hrou výsledok ustrážili a dotiahli zápas do úspešného konca, hoci vyskytlo sa dosť brejkov na to, aby sme vyhrali aj výraznejším rozdielom a zápas zaklincovali. I tak som bol však spokojný a rovnako tak s celým futbalovým rokom. V jesennej časti sme doma neprehrali, čo ma teší a rovnako to, že sme po niekoľkých rokoch dokázali zdolať Košice a u nich okrem toho remizovať.“