Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 11. 2015 o 19:18

Rožňavu potešil iba úvod a záver jesene

autor: Karol Csobadi
2603x čítanéDo jesennej časti nového súťažného ročníka 2015/2016 nastúpili štvrtoligisti Rožňavy s novým trénerom Ladislavom Dávidom, ktorý tak nahradil Branislava Kuzmu ako i vedením a vo funkcii prezidenta klubu sa predstavil Michal Domik. Žiaľ, radovali sa iba z úvodných a záverečných dvoch kôl v ktorých bodovali a potešila i remíza zo šiesteho kola v domácom prostredí s Maria Hutou.

V ostatných kolách sa im nedarilo, káder prenasledovali zranenia, zaskakovať museli i dorastenci a taktiež v niektorých stretnutiach lavička zívala prázdnotou, alebo zápas nedohrali s predpísaným počtom hráčov. Administratívna chyba ich zároveň pripravila o tri body, ktoré sa im odrátajú na konci sezóny. Zimujú vrátane predohrávky na predposlednom mieste. Vedenie však prisľúbilo, že do odvety káder značne posilní, aby mužstvo mohlo plávať v pokojnejších vodách.

„Po úvodných dvoch zápasoch bez prehry a pohárovom zápase so Spišskou Novou Vsou som si myslel a veril , že budeme hrať o horne priečky tabuľky. Žiaľ, po zápase s Čaňou a prvej prehre nám vypadlo viac hráčov zo základnej zostavy a nevýrazne výsledky začali pribúdať. Na niektoré zápasy sme cestovali značne oslabení a v niektorých prípadoch aj s desiatimi hráčmi. Neraz s niekoľkými dorastencami a malou skúsenosťou. Našťastie sa nám podarilo prelomiť túto nepriaznivú sériu v posledných dvoch zápasoch v domácom prostredí a získali sme šesť bodov. Napriek malému počtu bodov si dovolím tvrdiť, že sme ich mali získať oveľa viac, ktoré nám však unikli medzi prstami. Chýbala mi však trosku lepšia zodpovednosť niektorých hráčov na zápasoch, bez ktorej úspešní nebudeme. Lepší pocit som mal z podmienok , ktoré si myslím sa zlepšili, začo chcem v mene tímu poďakovať vedeniu MFK. Ihrisko sa výrazne skvalitnilo, materiálne zabezpečenie taktiež ako i športové pomôcky či po zápase spoločné večere. Verím, že, ak sa káder v najbližšej dobe udrží a posilní, tak stále máme veľký potenciál. Futbal v Rožňave si podľa mňa totiž zaslúži viac. Takisto dúfam, že rožňavský divák sa vráti na futbalové tribúny, pretože futbal sa hra aj pre neho," hodnotil Tomáš Havko, futbalista MFK Rožňava.