06. 05. 2012 o 06:58

Dôležité body ostali v Podhradí

autor: Karol Csobadi
1430x čítané

V predohrávke 19. kola hostili piatoligisti Krásnohorského Podhradia súpera z Ťahanoviec. To najpodstatnejšie sa odohralo v záverečnej polhodine, keď domáci dvakrát skórovali a rozhodli tak o plnom bodovom zisku.

Futbalisti spod hradu Krásna Hôrka naposledy bodovali v odvetnej časti ešte na jeseň v predohrávke druhého jarného kola, keď deklasovali Gemerskú Polomu. Následne si zaknihovali tri prehry so Šacou, Dobšinou a M. Idou. Pre udržanie sa v strede tabuľky potrebovali body ako soľ. Tie chceli získať doma práve s Ťahanovcami.

Úvodná štvrťhodina patrila aktívnejším hosťom, ale následne sa iniciatívy chopili domáci futbalisti, ktorí síce ovládli hru, ale v útočnej činnosti boli bezzubí. Výsledkom ich snaženia bola séria rohových kopov, po ktorých sa však skóre nemenilo. Po prestávke sa obraz hry výraznejšie nemenil a snaženie domácich nebolo korunované úspechom. Až po hodine hry sa im podarilo dočkať vytúženého gólu, keď po hlavičke P. Breuera loptu odrazenú od brvna pohotovo zasunul do siete Drobňák. Na opačnej strane sa príležitosť naskytla hosťom ale jeden z útočníkov bránu zblízka prestrelil. Nedaš-dostaneš sa potvrdilo a v záverečnej minúte Bodnár poistil domáce vedenie.

Zoltán Breuer (tréner Krh. Podhradia): "Konečne sa nám po dlhej dobe podarilo získať dôležité body a verím, že víťazstvo nás motivuje do ďalších zápasov. Musím priznať, že súper bol kvalitný, mal v kádri niekoľko skúsených hráčov a mali sme obavy. Dôležitý však bol prvý gól, po ktorom hostia museli viac otvoriť hru. V závere sa nám z toho podarilo ťažiť a dosiahli sme druhý rozhodujúci gól.

Gabriel Ungvolgyi (kapitán Ťahanoviec): "Hra nebola žiadna. Bol to prakticky zápas o jednom góle. Čiže, kto ho dosiahne, ten vyhrá. Hrali sme na rýchle protuiútoky, ale bez šancí a výraznejšieho zakončenia. Domácich gól postavil na nohy a v závere tesné vedenia ešte poistili. Ak to zhrniem, môžem povedať, že sa deväťdesiat minút hralo na dva brány a prehrali sme 0:2."

FK KRh. Podhradie - MFK Ťahanovce 2:0 (0:0)

Góly: Drobňák, Bodnár

Krh. Podhradie: Szabó - Barczi, Erdöfalvi, Mészner, Bodnár, Kún, Bollo, P. Breuer, Piater, Prónyai, Drobňák, striedali: Kiss, Demjen.

Ťahanovce: Nemčík - Zvirinský, Prebi, Polomský, Tresa, Koľvek, Horák, Wantruba, Študenc, Glovňa, Ungvolgyi, striedali: Krompaský, Majoroš.