Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 11. 2015 o 13:43

Nečudoval by sa, keby niektorí odišli

autor: Pito
1491x čítanéV Tatrane Prešov je zaujímavý stav. Nikto v klube otvorene nerozširuje reči, že by zelenobieli mali byť ašpirantom na postup. Tréner Stanislav Varga na priamu otázku, či jeho tím má postupové ambície, neraz odpovedal diplomaticky, že chce byť v každom dueli úspešný a hráči na otázku, či cítia takéto ambície navôkol, svorne krčia ramenami. Vyzerá to tak, že pokiaľ by sa situácia vyvinula priaznivo, tak potom by sa asi otvoril priestor na tieto teórie, dovtedy je to v polohe akéhosi vyčkávania.

Nie je dobré, pokiaľ sa ide s bubnom na zajace a smelé myšlienky prevýšia realitu, no rovnako je  zvláštne, ak sa fanúšikom neponúkne nejaká smelá vízia, ktorá sa opiera o danosti a možnosti. Keď je už reč o fanúšikoch, tak je známe, že väzba na dianie nie je ideálna. Dotkol sa toho i samotný kouč pri hodnotení jesene v II. lige. „Teší ma, že sme doma nenašli premožiteľa a futbalový rok sme zakončili úspešne. Trebárs aj tým, že sme po rokoch s lídrom z Košíc  neprehrali a dokázali sme ho zdolať. Niektorí diváci majú však ťažké srdce na chlapcov sa preto by som sa nečudoval, keby niektorí tento klub opustili. Keď dostanú lepšiu ponuku, určite nezostanú. Ja by som tiež odišiel... Už mám toho dosť. Ťažko sa takto robí, keď neprejde ani minúta hracieho času a už daktorí ľudia nadávajú. Hráči by si zaslúžili  iný kredit a úctu, priazeň, ako dostávajú, ale niektorí diváci ako keby závideli futbalistom aj nos medzi očami. Mne to neprekáža, pokiaľ ľudia nadávajú,  burcuje ma to, ale hráči si zaslúžia aj pochvalu, nielen kritiku. Deptá ich to,“ rozhovoril sa dosť pesimisticky kouč pri bilancovaní prvej časti ročníka a potom pokračoval: „Nemyslím si, že bojujeme o diváka, lebo napríklad hrali sme u lídra a nemali sme tam ani jedného fanúšika, pritom z Košíc prišlo k nám dosť priaznivcov tohto súpera.“ Potom však zvrtol reč na to, že je spokojný s tým, ako zverenci napredovali a každý jednotlivec  poľa neho urobil progres. „Sme jediné mužstvo, čo sa za ostatné dva roky neposilnilo, naopak, oslabilo sa. A stále sme vyššie.“ Nuž, boj o prvú priečku bude iste ešte napínavý a S. Varga v tejto súvislosti naznačil, že FC VSS Košice v skutočnosti nevypadol z elity ale opustil ju papierovo, preto má silný káder.

Súpiska Tatrana sa môže na jar zmeniť, tréner akoby čosi tušil, ale nechcel predbiehať s vysvetlením, že inde hráči by boli inak vnímaní ako v Prešove. „Tu im pomaly nikto ani nezatlieska.“ Šušká sa, že na lane sú reprezentant  Šafranko a najlepší strelec súťaže D. Leško, ale herne povyrástli aj ďalší. „Keby som pred rokom komusi povedal, že Luberda či Petko budú v základnej zostave, tak ma vysmejú. Pritom máme  jednu z najlepších defenzív a dali sme ešte viac gólov ako Košice. Pritom sme sa neposilnili, ale skôr oslabili.“ Oproti minuloročnej jeseni si Šarišania udržali stabilnejšiu fazónu, nemali také výkyvy, hoci daktoré vystúpenia im celkom nevyšli. Napríklad v Dolnom Kubíne, druhý polčas v Haniske, zápas v L. Mikuláši. „Podstatné je, že držíme krok s Košičanmi.“ Do nadstavby sa tentoraz budú prenášať všetky body, nielen tie so súpermi z prvej šestky ako predtým. Ako sa na to pozerá kouč – je to lepšie? „Určite, toto je férovejší spôsob. Hoci celkove by sa dalo rozprávať o rozdelení súťaže a o tom, či je všetko objektívne stanovené, keď na západe žilinské béčko či rezerva Slovana nemôžu postúpiť. Dostávame sa k tomu, že súťaž je potom neregulárna,“ pripomenul Stanislav Varga, ktorý vyjadril vieru, že sa to na jar bude ešte v jeho tíme zlepšovať.