Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 11. 2015 o 17:23

Vie si predstaviť koniec kariéry spojený s postupom

autor: Pito
1767x čítanéJe dobé mať vo svojom strede skúsených hráčov, ktorí majú futbalového rozumu na rozdávanie a mladí sa majú od nich čomu podučiť. Avšak ani takéto ikony nie sú samospasiteľmi, pokiaľ nepotiahne kolektív a všetko nefunguje tak ako má. V každom prípade však tréneri majú radi hráčov, na ktorých sa môžu spoľahnúť a ktorí sú ich predĺženými rukami vediac, že takíto borci sú nositeľmi myšlienky, rozvahy a správneho tmelu vo vnútri kolektívu. Napríklad v bardejovskom celku je takým typom Vladimír Staš, ktorý nosí tunajší dres šiesty rok a miestami sa objavoval aj v pozícii kapitána.

 Určite aj jeho škrel záver sezóny, keď v troch dueloch po sebe Partizán prehral a v tabuľke sa o pár priečok zošmykol, pričom sa však drží po jesennej fáze druhej ligy  na šiestej pozícii znamenajúcej účasť v baráži. Tento kmeť, ktorý na budúci rok oslávi štyridsiatku, patrí určite medzi najstarších v súťaži. Má dostatočný rešpekt medzi mladšími spoluhráčmi? „Súčasná generácia je iná ako naša, keď sme my začínali. Hoci určite pokiaľ niečo poviem, tak to mladší berú, i keď neviem, čo si myslia,“ rozhovoril sa  skúsený matador, ktorý obdivuhodne stačí držať krok s tými, čo by pomaly mohli byť jeho synmi a dokonca ich veľakrát tromfne. Nie je to tak trošku na zamyslenie? „Nazdávam sa že futbal išiel dolu svojou kvalitou. Voľakedy bolo náročnejšie dostať sa do áčka  a viem, o čom hovorím. Preto je pre mladších hrať túto súťaž veľkou šancou ukázať sa a  posunúť niekam vyššie. Pokiaľ ide o mňa, snažím sa, aby som hral kvalitne naďalej, lebo futbal mám rád. Hoci viem, že mladší nebudem a uvažujem, čo bude ďalej. Futbal je pre mňa zamestnanie aj koníček,“ ozrejmil obranca, ktorému končí v Bardejove zmluva, ale naznačil, že má signály z druhej strany o tom, aby ešte zostal. Určite aj preto je v akcii ešte stále, lebo zdravie ho poslúcha, hoci v počiatkoch bardejovského angažmán mal problémy so svalmi, čo sa s ním ťahalo ešte odvtedy, čo hral v Česku. „Teraz som v poriadku, ale treba poklopkať,“ informoval hráč, ktorý hral kedysi za Tatran Prešov, Rimavskú Sobotu,  Žilinu, Fulnek, Karvinú. Zaujímalo nás, ako hodnotí jeseň v Bardejove. „Minulé obdobie bolo špecifické, lebo odišlo veľa kvalitných jednotlivcov, ktorí boli cenní svojimi skúsenosťami.  Prišli však mladí a perspektívni, ktorí dostali šancu. Sú šikovní, záleží na nich, ako sa príležitosti chopia, ja sa im snažím pomôcť svojimi radami. Všimol som si, že niektorí urobili značný pokrok.“ Bardejov aj v minulej sezóne patril medzi špičku súťaže a, pravdaže, boje v nadstavbe o postup nechce vynechať ani v tomto ročníku. Je reálne, že by sa klub znovu ocitol v najvyššej súťaži? „Reálnejšie by to možno bolo už  aj skôr, keby bol poruke ešte ďalší silnejší sponzor, aby nároky nemusel znášať iba jeden mecenáš. Možno potom by  daktoré veci pominuli, no nechcem to nejako podrobne rozpitvávať,“ uviedol Vladimír Staš, ktorý dodal, že vždy sa to predtým podarilo vyriešiť a verí, že aj teraz komplikácie pominú. „Ja sám by som bol veľmi šťastný, keby som napríklad kariéru zakončil tým, že by sa nám podarilo dostať medzi elitu. Bardejov je futbalové mesto, elitné zápolenia by si zaslúžilo, koniec koncov buduje sa aj  štadión a hráči sú tu kvalitní,“ dodal Vladimír Staš.