Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 12. 2015 o 18:19

Neveselé vyhliadky sa zmenili na malý zázrak

autor: Pito
2146x čítanéMedzi tímy, ktoré čerili hladinu štvrtoligového rybníka v skupine Sever, patrili aj Zámutovčania. Tretie miesto po jesennej časti je vysvedčením kvalitných výkonov. V minulom ročníku tím nepatril medzi lídrov, preto je namieste otázka, či v tejto sezóne si v klube povedali: Skúsime zabojovať o postup?

Jeden z najmladších trénerov v regionálnych futbalových súťažiach Daniel Štuller (26 rokov) začal líčiť celkom  iný príbeh: “To vôbec nebol cieľ, hlavne nie na začiatku. Boli sme radi, že sme pár dní pred vstupom do zápolení dali dokopy kolektív. Káder bol rozpadnutý, bolo ho treba sceliť. Neskôr, keď sme začali vyhrávať,  bola situácia iná, ale aj tak si nemyslím, že by sme mali byť ašpirantom na výhru v súťaži,“ konštatoval kouč, ktorý je nováčikom na tomto poste v FK Tatran (predtým pôsobil v Hanušovciach). „Oslovili ma s tým, že majú k dispozícii iba troch hráčov – Biža, Žofčáka a Bredu - pričom len dvaja posledne menovaní patrili do základnej zostavy, ostatní odišli kade-tade.“ Tento rapídny „výpredaj“ bol prekvapivý a ani samotný lodivod nevie ešte stále, prečo to bolo tak a chlapci poodchádzali. “Neviem dôvody týchto strát.“ Nový kormidelník sa však rýchle zorientoval v situácii a pri bilancovaní si iste hovorí, že je malý zázrak, že „polčas“ dopadol tak dobre vzhľadom na obrovský pohyb futbalistov.

D. Štuller mal šťastnú ruku pri voľbe posíl. Jednak poznal hráčov, ktorých stiahol do tímu (Mihok, Adam, Máthé, Semanič tvorili jednu partiu počas štúdia na strednej či vysokej škole a boli aj sú jeho kamaráti). „Teraz sme obnovili dávnejšie kontakty. Stavili sme na dobrú partiu a kolektívneho ducha, jeden druhému podsúvali informáciu , že idú do Zámutova a tak sa nabaľoval počet posíl.“ Aj vzhľadom na uvedené bola prvá časť ročníka úspešná. „Nadmieru som bol spokojný, plánovali sme byť niekde v strede pelotónu a nikto nepredpokladal, že získame tridsaťdva bodov. To je tunajší rekord.“ Zavážila kvalita kádra, disciplína, lebo napriek nadštandardným vzťahom medzi trénerom a hráčmi bolo jasné, kto má rozhodujúce slovo. „Okrem toho niektorí chlapci hrajú aj futsal za Prešov a tak sú zohratí. Paradoxom je, že zo základnej jedenástky máme jedného obrancu aj útočníka a deväť záložníkov. Z toho sme však museli vyskladať zostavu, prerobili sme niektorých borcov na jednotlivé posty. Takže sme takpovediac aj mužstvo futbalových  zázrakov.“

Kouč naznačil, že zázrakov bolo niekoľko. Napríklad už samotný vstup do súťaže, keď mužstvo cestovalo na premiéru na pôdu Tatrancov a on zverencom nakreslil v autobuse jeden signál po rohovom kope. Po pár minútach prišila táto situácia a hostia dali víťazný gól. „Naopak, mrzel ma zase zápas s Ľuboticami, keď sme utrpeli jedinú porážku doma. Rovnako vo Finticiach to mohlo dopadnúť ešte lepšie, mali sme na to, aby sme tam vyhrali. Viackrát sme zahrali dobre, hlavne doma, vonku nám to vyšlo predovšetkým v Kračúnovciach,“  uviedol D. Štuller a pripomenul, že lídrom tímu bol Žofčák -  brankár a kapitán, najskúsenejší člen kolektívu. Počas jesene sa činili aj ďalší borci, spočiatku  napríklad Mihok (neskôr mal útlm), parádny strelec zo strednej vzdialenosti, neskôr zase Vaľko, rodený útočník, ktorý zabral vtedy, keď bolo treba. Vzadu sa držali Adam,  Máthé, Gerčák a Semanič, pričom posledne uvedený  nikdy nehral stopéra a predsa defenzíva Zámutova klapala.