Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 12. 2015 o 19:22

Vydarená jeseň kanoniera s kapitánskou páskou

autor: Pito
1454x čítanéRozhodne ťahúňom Tatrana Prešov v jesennej časti druhej najvyššej súťaže bol Dávid Leško. Ofenzívny krídelný záložník sa stotožnil s rolou strelca a zakončovateľa viacerých akcií zelenobielych. Kým v minulej sezóne si tréner Šarišanov Stanislav Varga ťažkal na absenciu kanoniera, v prvej časti tohto ročníka už tento problém rozhodne nemal. Koniec koncov iste si mnohí položili otázku: Kde by druhý tím tabuľky bol, keby nebolo tohto strelca, ktorý dosiahol šestnásť druholigových zásahov?

 „Je to môj osobák, dosiaľ najviac som dal pred pár rokmi -  tuším deväť, ale neviem to presne,“ rozhovoril sa stále usmievavý Dávid, ktorý je maximálne spokojný a hlavne s tým, že kolektív predviedol  kvalitné výkony s výnimkou pár zaváhaní. „Našťastie ich nebolo veľa a aj preto sme na tom dobre a môžeme pokojne zimovať.“ Aj jeho však mrzela prehra v Haniske po dobrom priebehu, ale tiež v L. Mikuláši či D. Kubíne.„Na druhej strane sme však neprehrali v dvoch dueloch s FC VSS Košice,“ vytiahol ďalší argument ilustrujúci vydarené obdobie borec, ktorý sa zviditeľnil viackrát parádnymi priamymi kopmi. „Ja si cením každý gól, hoci v derby s Košičanmi víťazný zásah vzhľadom na rivalitu oboch klubov mal mimoriadnu hodnotu.“ Čím to je, že sa strelecky poriadne rozbehol práve v tejto sezóne? Cítil to v kostiach? „Neviem, čím to bolo spôsobené, ale určite nie tým, že som bol aj kapitánom a chcel som ísť príkladom i v tomto smere. Za kanoniera sa osobne nepovažujem. Idem však do zápasu s tým, že chcem premeniť každú šancu,“ uviedol hráč, ktorý sa zaskvel aj hetrikom proti Zvolenu, pričom všetky zásahy dosiahol v druhom polčase. Na rozdiel od minulého ročníka., keď Skalica s Michalovcami mali po prvej fáze už značný náskok, tentoraz je situácia vyrovnanejšia, čo sľubuje zaujímavú jar a hlavne nadstavbu. „Dovtedy je ešte ďaleko, v každom tíme sa všeličo môže udiať. Pozitívne aj negatívne. Teší nás, že máme za sebou vydarené obdobie  a niektoré zápasy sme zvládli herne aj výsledkovo na úrovni. Eliminovali sme niektoré nevyrovnané fázy, ktoré nás sprevádzali predtým. Doma sme neprehrali a inkasovali len málo gólov,“ riekol muž s  páskou na ruke, ktorý si pochvaľuje partiu zloženú z odchovancov a v ktorej panuje disciplína a aj vzájomný rešpekt.

 V zime koketoval D. Leško s možnosťou prestupu do Poľska, teraz na to nemyslí. „Prípadnými ponukami sa budem zaoberať až potom, keď to bude reálne. Chcem si to všetko uložiť v hlave až po skončení zápolení a potom  uvidím, či sa niečo naskytne. Do januára sa nič nedeje a potom sa ukáže, čo bude. Zmluvu mám do konca roka, dovtedy som hráčom Tatrana.“ Inak , zaujímalo nás, či atmosféra v klube smeruje k boju o postup, či sa o tom hovorí otvorene alebo je to skôr v polohe vyčkávania, že ako sa situácia vyrysuje. „K tomu by som sa nerád vyjadroval. Mňa zaujímajú výkony tímu. Musíme hrať na maximum, máme sa starať o herný prejav a kvalitu futbalu, ostatné je na pleciach zodpovedných,“ dodal borec, ktorý sa už teší na dovolenku a odpočinok.“Každý potrebuje aj vypnúť, vyčistiť si hlavu a sústrediť sa na ďalšie obdobie, ktoré príde.  Určite sa však tešíme na novú prípravu, budúcoročné zápolenia,“ pripomenul Dávid Leško.