Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 12. 2015 o 12:29

Nová výzva núti vyžmýkať zo seba ešte viac

autor: Pito
1517x čítanéDostať sa do národného tímu z druhej najvyššej futbalovej súťaže nie je každodenná udalosť. Svedčí to o nadpriemernosti hráča, ktorý sa dokáže popasovať o miesto na súpiske nielen s borcami z našich elitných zápolení, ale aj s tými, čo pôsobia v cudzine. Takýto husársky kúsok sa podaril Pavlovi Šafrankovi z Tatrana Prešov, ktorý si v tomto roku vyslúžil dôveru trénera slovenskej dvadsaťjednotky Pavla Hapala.

Na margo tohto hráča tréner zelenobielych Stanislav Varga konštatoval, že veľa nechýbalo, aby pred časom zamieril dokonca možno i do  tretej ligy. „Po zlomenine nohy som pol roka nehral a po zranení sa nie vždy darí, keď hráč nie je herne ani fyzicky na výške a tak ma chceli poslať na hosťovanie,“ komentoval niekdajšiu situáciu P. Šafranko, ktorý sa vtedy zaťal a povedal si, že ukáže všetkým, že na to má. Ktovie, či by potom, keby odišiel aj z tejto súťaže,  koketoval tiež so štátnym dresom. Pokiaľ aj, tak by to už bola rozhodne rarita. Nateraz platí, že tento hrotový futbalista je hráčom zástupcu zo Šariša, ale dokedy to tak bude, to sa v tejto chvíli predvídať nedá. Už pred časom sa totiž vyskytli dosť „horúce“ informácie o tom, že sa zberá preč, do kvalitnejšej súťaže, za lepšími podmienkami. Je isté, že je na muške viacerých celkov z okolitých krajín, hlavne z Česka. „Pokiaľ nemám podpísanú novú zmluvu, tak som stále v Tatrane,“ riekol Šafranko, ktorý má  kontrakt s aktuálnym klubom do leta budúceho roku. Mimochodom, viaceré signály naznačujú, že káder z jesene nebude totožný s partiou, ktorá vybehne na jarné zápolenia a predznamenal to aj samotný kouč Prešovčanov. Podľa neho by sa nečudoval, keby niektorí zverenci zmenili pôsobisko vzhľadom na to, aká je odozva u divákov  na výkony mužstva v prvej časti ročníka.  „Nuž, fanúšikovia kričali, že potrebujú útočníka, tak asi treba kúpiť niekoho lepšieho  ako ja a potom možno tím postúpi,“ zaironizoval si tento útočník.

 Hráč tvrdí, že veci sa ukladajú tak, ako majú a teší ho, že sa dostal až do národiaku. Najprv na sklonku bývalej sezóny a potom v novej. Nastúpil v dvoch kvalifikačných dueloch (s Bieloruskom v základnej zostave a proti Holandsku prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč), absolvoval všetky zrazy. „Dúfam, že aj v novom roku budem pokračovať v tomto trende.“ V prvom rade však musí zabrať v klube a je jedno, či to bude na východe alebo inde. Pokiaľ ide o účinkovanie v Tatrane, tak rád spomínal na účinkovanie proti Zvolenu. „Niekedy som mal aj zlý pocit, ale ktorý to bol zápas, to si nechám pre seba. Zakaždým, pokiaľ nedám gól alebo nehrám dobre, tak som na seba kritický.“ Určite útočník Prešova prispel k dobrému umiestneniu celku , i keď tiež daktoré duely mrzeli i jeho, že nedopadli  lepšie (Haniska a L. Mikuláš). „Odkedy sme vypadli, tak to bola asi naša najlepšia pol sezóna, ale našim priaznivcom to stále nestačí. Takže neviem, čo si o tom myslieť. Zrejme by mal prísť Real Madrid, aby boli konečne spokojní,“ zamyslel sa nad svojráznymi prejavmi časti publika reprezentant, ktorý mal spočiatku problémy zosúladiť povinnosti v štátnom tíme a klube, ale postupne si osvojil náročnejší rytmus aj odlišnú atmosféru. „V reprezentácii je všetko iné, spoločné je len to, že hráme futbal.“ Nuž, v centre Šariša je akási zvláštna situácia. „Nehrali by sme futbal, keby sme nechceli postúpiť a či tento názor zdieľajú všetci navôkol, to už nie je otázka pre mňa,“ odpovedal diplomaticky hráč, ktorý sa v Tatrane cíti skvele a berie ho ako svoj materský klub. „Pokiaľ však príde nová výzva, každý futbalista vyžmýka zo seba ešte viac a naučí sa tiež nové veci,“ pripomenul Pavol Šafranko.