Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 12. 2015 o 18:17

Bodová zhoda jari s jeseňou

autor: Pito
1389x čítanéZaujímavé míľniky sprevádzali štvrtoligistov Fintíc na jesennej ceste v skupine Sever. Už letmý pohľad na tabuľku napovedá, že ako jediní z prvej osmičky majú pasívne skóre a navyše sú v tabuľke pravdy v mínusovej bilancii. Napriek tomu účinkovanie bolo vcelku vydarené a určite podstatne lepšie než pred rokom. Preto tohto roku na jar kolektív musel dohnať značné manko a napriek tomu, že mnohí predpovedali Fintičanom pád, nestalo sa tak.

 „Pokiaľ ide o pasívne skóre, je to dôsledok dvoch výpraskov v Dlhom Klčove a vo Svite. Okrem toho sme mali viac zápasov doma než vonku vzhľadom na vymenený zápas so Štrbou, čo vysvetľuje negatívnu bilanciu v tabuľke pravdy,“ rozhovoril sa tréner Peter Lupták a pripomenul, že vo vlastnom prostredí sa zrodili dve remízy a jedna prehra, kým na jar bola domáca úspešnosť stopercentná. „Preto sme sa dostali z pásma zostupu.“ Práve to, že sa toto mužstvo napokon zachránilo,  nahralo na smeč myšlienku, či sa mužstvo predsa len viac spamätalo, aby sa v podobných problémoch neocitlo znovu.„Určite sme sa niesli na tejto vlne z odvety v minulej sezóne a ak zoberieme do úvahy kalendárny rok, tak dvadsaťpäť bodov sme získali na jar a rovnaký počet aj v jeseni. Celkove prevažujú pozitíva, čo pripisujem vydarenej zimnej príprave a tomu, že zverenci si začali viac veriť. Preto sme zachytili úvod nového ročníka, čo bolo dôležité, lebo sa v auguste hralo šesť duelov. Od toho sme sa odrazili.“ Napriek priaznivému hodnoteniu predsa len sa vyskytli aj niektoré mínusky typické pre amatérsky futbal. „Ja sa nad tým ani už nepozastavujem.“ Kouč narážal na dodržiavanie správnej životosprávy a  dochádzku na tri tréningy v týždni. Zase výhodou bolo, že káder (základ  tvorí 15-16 hráčov) bol pomerne početný a tak napriek mnohým zraneniam sa P. Luptákovi zväčša darilo dať dokopy solídnu základnú jedenástku aj pričinením prílevu dorastencov (piati mladíci), ktorí sú v III. lige. Pokiaľ sa to predsa nepodarilo, tak prišli spomínané výbuchy. Mužstvo si udržalo pomerne vyrovnanú výkonnosť, hoci niekedy sa pritrafili aj sporadické zlyhania spôsobené rôznymi okolnosťami (zranenia, nedostatočný zápal pre vec u hráčov). Na druhej strane obmena kádra medzi ročníkmi  nebola príliš veľká, keď odišli traja borci a prišiel kanonier Uličný, ktorý sa do polovice jesene v koncovke činil, no neskôr ho pribrzdili zdravotné patálie. Kto celkove najviac  splnil z jednotlivcov svoju úlohu? „Každý si uhral svoje, nikto vyslovene nepodliezol latku kvality. Opornými piliermi boli brankár Juhás a  kapitán Lacko, pričom títo dvaja borci už tradične podávajú nadpriemerné výkony.“ K nim  sa pridali J. Bujnovský, dorastenci Semančík s Bačom, ako aj veterán Sekerák, ktorý bol užitočný vždy, keď bolo treba zaskakovať a zaplátať dieru v zostave. Pravdaže, niektoré duely luptákovcom nevyšli (Svit, D. Klčovo a v domácom prostredí ešte s Kračúnovcami) a iné zase zvládli viac než vydarene. „Hlavne v úvode sezóny so Svitom pred našimi priaznivcami, rovnako tak so Štrbou na našom ihrisku a do tretice doma v závere jesene s Raslavicami,“ dodal kormidelník Fintíc.