Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 12. 2015 o 15:46

Líder ofenzívnou silou zväčša valcoval

autor: Pito
1693x čítanéVyjde to na druhý pokus? Túto otázku si kládli priaznivci aj samotní aktéri vo futbalovom Svite pred štartom štvrtoligového ročníka. V predminulej sezóne Podtatranci opustili najvyššiu regionálnu súťaž. V minulej edícii IV. ligy mali smolu, že postupové ambície naplno rozbalili Pušovce. Potom si však v FK povedali, že to treba znovu skúsiť a oveľa razantnejšie, presvedčivejšie. Prvá časť zápolení naznačuje, že kolektív to myslí s návratom do III. ligy vážne.

Milan Jambor predtým figuroval na súpiske ako hrajúci asistent, ale tentoraz už vykonával spravidla rolu kouča a iba príležitostne si obul súťažné kopačky. V tíme je už niekoľko rokov, ale na otázku, či nepocítil ponorkovú chorobu, s úsmevom odpovedal, že azda nie. „Bolo aj obdobie, keď som mal chuť zabaliť to, hlavne vtedy, keď to nešlo a nedosahovali sme  žiaduce výsledky.  Vtedy človeku chodia po rozume všakovaké myšlienky, či by nebolo lepšie zmeniť prostredie a podobne. Lenže v lete sme dali dokopy silné mužstvo, prišli výsledky a aj hra sa páči divákom, čo nás nakoplo do ďalšej práce.“ Všetko nasvedčuje tomu, že v aktuálnom ročníku po tom, čo sa Sviťania v IV. lige zoznámili predtým so súpermi a ich herným štýlom, už po získaných skúsenostiach chcú zúročiť kapitál.  Päťbodový náskok je veľavravný, ale kormidelník ho nepreceňuje. „Šarišské Michaľany majú tiež kvalitný káder  a na jar to bude zložité, náročné.“ Určite obrovskou devízou  bol príchod Mička, najlepšieho strelca súťaže, Paulina (hoci mal aj menšiu krízu), Compeľa a Pitoňáka. „Potrebovali sme vystužiť hlavne ofenzívne posty, lebo Aďo Tropp na všetko sám nestačil a to nám vyšlo. Máme viacerých súcich borcov na hrote, čo je nepríjemné pre obranu súperov.“ Aj preto Svit dal najviac gólov, čo je dôkazom o jednoznačnom príklone k útočnému futbalu. Všetci hráči sa zapájali do útoku, dakedy  to bolo trošku aj riskantné, ale vychádzalo to. „Chceme byť dominantní, tvoriví, aktívni. Niekedy predsa len bolo zložitejšie prelomiť obranné valy rivalov, ale pokiaľ sme už strelili jeden-dva góly, tak sme sa rozbehli, hlavne doma sme to zvládali ešte do prestávky.“ Akurát prvý zápas vo Finticiach Sviťanom nevyšiel, keď pozahadzovali šance a inkasovali po štandardkách. Prehra v Radvani nad Laborcom išla na vrub nie celkom optimálneho výkonu. V šlágri proti Š. Michaľanom prišla remíza. „Bol to však úrovňou treťoligový zápas, herne išlo o top zápas jesene, divákom sa zase páčili duely, v ktorých sme nastrieľali veľa gólov. Takých vystúpení bolo viac. Napríklad v závere proti Finticiam.“ Podľa M. Jambora výhodou lídra je, že má zomknutý mančaft, ale zároveň disponuje nadpriemernými individualitami.„V bráne je spoľahlivý Riško Marušák, defenzívu zozadu dirigoval Peťo Pitoňák, v strede poľa sa činili bratia Troppovci. Na hrote nám veľmi pomohol Mišo Mičko. Stabilnú výkonnosť ukázal kapitán Marcel Pekarčík na kraji. Chytili sa však aj mladí chlapci. Ťažko niekoho nespomenúť, lebo každý sa ukázal v kvalitnej fazóne a nikto vyslovene nesklamal,“ pridal svoje postrehy tréner Milan Jambor.