Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 12. 2015 o 18:52

Kapitán sa hotuje medzi elitu

autor: Pito
1635x čítanéUrčite výraznou stratou pre druholigistov Tatrana Prešov v jarnej časti ročníka bude odchod Dávida Leška. Kapitán a najlepší strelec mužstva i celej východnej skupiny so 16 gólmi sa od 1. januára stane oficiálne hráčom účastníka Fortuna ligy – Senice. S tamojším FK podpísal zmluvu na dva roky a v novom pôsobisku sa bude hlásiť 7. januára.

 Tréner zelenobielych Stanislav Varga po záverečnom jesennom zápase riekol, že sa nebude čudovať, pokiaľ niektorí hráči zmenia v zime pôsobisko. Nuž, jeho prorocké slová sa začínajú napĺňať...  „Pravdaže, asi nebol rád, že opúšťam kolektív, ale na druhej strane sa stotožňujem s jeho slovami, že kedy,  ak nie teraz,  si treba  oprobovať najvyššiu súťaž,“ rozhovoril sa D. Leško. Keď sme sa ho pýtali  pred časom na to, či už má na stole nejaké ponuky na zmenu dresu, tak sa len potmehúdsky usmial s tým, že nič konkrétne sa nerysuje. „Vtedy to boli len také oťukávačky a dokonca Senica nefigurovala medzi prípadnými kandidátmi na moje služby. Vstúpila do hry neskôr, ale bola zrejme najtrpezlivejšia a najpresvedčivejšia,“ naznačil borec, ktorý pred rokom koketoval aj s angažmánom v Poľsku, ale vtedy mu to nevyšlo. Keďže mu zmluva v Tatrane končí posledným decembrovým dňom, Záhoráci mali uľahčenú rolu. „Rokovania o podobe nového kontraktu neboli zdĺhavé, všetko sa to zbehlo v pohode, bez naťahovačiek.“ O Leškovi išli dobré referencie široko-ďaleko. Navyše tréner Seničanov Juraj Sabol je Prešovčan a videl kanoniera pred časom aj v akcii ako kouč L. Mikuláša. Ďalší člen realizačného tímu Michal Ščasný zase kedysi pôsobil v Tatrane ako hráč a tiež prispel do banky informácií o tejto posile. Keď sa Dávid dozvedel, že Seničania majú záujem, aby hral u nich a že trénerovi padol do oka, potešilo ho to a tak rozhodovanie bolo pomerne rýchle. „Tatran mi tiež ponúkol návrh nového kontraktu, ale prirodzene, nedalo sa to porovnávať. Okrem toho predo mnou stála výzva účinkovať medzi elitou, kde som naposledy hral ešte práve v prešovských farbách,“ uviedol borec, ktorý okrem Tatrana hral predtým aj v R. Sobote a v Humennom. „Toto bude teda môj štvrtý „vážny“ klub v mojej kariére,“ informoval 27-ročný futbalista. Je v ideálnom veku na to, aby urobil takýto zásadný krok. „Chcel som sa posunúť niekde ďalej a toto vnímam ako moju veľkú šancu.“   Pravdaže, rád by sa uchytil v novom tíme, presadil sa už v príprave tak, aby si vypýtal miesto v základnej zostave. „Či budem hrať na mojom obvyklom poste, to ešte neviem. Všetko sa vykryštalizuje v zimnej príprave. Inak, v senickom mužstve zo spoluhráčov najlepšie poznám exPrešovčana Joža Dolného. Mám dosť informácií o mančafte a viem, že  prevažujú tiež mladí chlapci , čiže je to podobné ako v Tatrane. Preto si myslím, že by mi to malo vyhovovať. Už keď som sa ocitol na prahu najvyššej súťaže, tak nemienim túto príležitosť zahodiť a urobím všetko pre to, aby mi angažmán vyšlo a bol som platným hráčom,“ pripomenul Dávid Leško, ktorý sa ešte nestihol rozlúčiť so všetkými už bývali spoluhráčmi. „Pravdaže, ešte tak učiním.“ Už aj preto, že možno sa ešte raz v metropole Šariša niekedy ako hráč ukáže. „Nikdy nehovor nikdy,“ zdupľoval usmievavý futbalista, ktorý podobne ako pred ním aj iní opúšťa prešovskú futbalovú loď.