Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 12. 2015 o 20:29

Strieborný sa len postupne poriadne nadychuje

autor: Pito
1551x čítanéNie vždy sa tímu, ktorý v jednej sezóne skončil vysoko, podarí rovnako úspešne vstúpiť do nového ročníka. To je i prípad extraligových futsalistov Prešova. Jediný východoslovenský zástupca medzi elitou prešiel v medzisezónnom období rôznymi zmenami (výmena trénera, pohyb v kádri, hľadanie nového hlavného sponzora) a to iste tiež dosť výrazne ovplyvnilo prvé fázy jeho účinkovania v zápoleniach.

Slovom – obhajca striebra nebol vo svojej koži a tomu zodpovedali aj počiatočné rozpačité výsledky.  Už prvý zápas na pôde FTVŠ UK Bratislava a pomerne hladká prehra  signalizovali lodivodovi Antóniovi Hernándezovi, že čosi treba urobiť.  „V niektorých dueloch -  a nielen v tomto – sme nastupovali na palubovkách súperov v oklieštenej zostave. Dokonca som musel zaskakovať aj ja, čo vôbec nebolo predtým v pláne, lebo hrať a zároveň koučovať tím je nesmierne náročné a problematické. Preto sme prišli k záveru, že bude treba postupne nasadzovať našich mladíkov, aby sa postupne oťukávali a odbremeňovali  tých pár jednotlivcov, ktorí môžu niekedy absolvovať duely v cudzom prostredí,“ vrátil sa k neľahkým začiatkom kouč Prešovčanov a ďalej poznamenal: „Pravdaže, uvedomoval som si aj to, že zverenci musia mať nejaký čas na to, aby sa viac zžili s mojou predstavou o hre, akú mienime forsírovať. Viac som ich začal tlačiť k tomu, aby sa stotožnili ešte výraznejšie  s presingom. Lenže na tento herný štýl je nutné mať dostatok borcov, aby to kondične ustáli a vydržali v primeranom nasadení a tempe od začiatku až do konca zápasu.“ Kormidelník sa zmienil aj o hendikepe oklieštenej prípravy, keď Šarišania absolvovali len jedno prípravné stretnutie, no najčastejšie pri štarte ročníka dumal nad tým, ako docieliť, aby k súperom východniari cestovali v primeranom počte. „Chcelo to dosiahnuť istú obmenu hráčov, lebo viem, že pre mnohých je problémom, aby sa uvoľnili zo zamestnania a tak v plnej sile budeme iba zriedkavo.“ Vyvrcholenie celkovej mizérie (tím neraz doplácal na nepremieňanie šancí) prišlo asi v prostredí majstra –Slov-Maticu Bratislave - kde naši utŕžili debakel a nezmohli sa ani na jeden gól. Záver prvej časti a vstup do odvety však Prešovčanom vyšiel a dosiahli niekoľko dobrých výsledkov po sebe, čo sa premietlo aj v tom, že sa vyhupli na štvrtú priečku v tabuľke Pravdaže, od ideálu to má ďaleko a k výkonom, ktoré by kopírovali úspešné ťaženie v minulom  ročníku, treba rozhodne niečo pridať. Ako hovoril A. Hernández ešte pred premiérou, treba si vybojovať čo najlepšiu pozíciu pred nadstavbou a bojmi v play off. Koniec koncov vyraďovačka je obdobím, keď sa láme chlieb a bič začne naplno plieskať. „Je jasné, že doma sme boli  silnejší než dosiaľ viackrát vonku. Avšak  pokiaľ ustálime kvalitu hry, budeme nastupovať s dostatočným počtom jednotlivcov, zúročíme našu hru a hlavne šance, tak verím, že v tabuľke ešte poskočíme v ďalšom priebehu súťaže vyššie,“ dodal kormidelník FK Prešov.