Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 12. 2015 o 09:14

Kopačky na klinec zavesiť neplánuje

autor: Peter Cingel
1783x čítanéFrantišek Šott je najskúsenejším a najstarším hráčom ŠK Milenium Bardejovská Nová Ves.

Má za sebou dlhú a úspešnú futbalovú kariéru. Počas nej obúval kopačky v kluboch hrajúcich druhú i tretiu ligu. V jej závere sa vrátil domov do Bardejovskej Novej Vsi. V mužstve pôsobí nielen ako hráč, ale je aj asistentom trénera Jozefa Žofaja. Milénium 2000 čaká zimná príprava a potvrdenie úspešného jesenného pôsobenia v odvetnej časti súťaže.  F. Šott: „Dnes je ešte skoro hovoriť o tom, kto z mužstva odíde. Zatiaľ vieme len to, že na jar už nebude hrať Peregrím. Ten sa sťahuje do Spišskej Novej Vsi. Súčasný prestupový poriadok dáva hráčom pomerne veľa voľnosti  a tak uvidíme. Problémy nám môžu narobiť aj pracovné, či štúdijné povinnosti. V lete nám tesne pred súťažou odišli za prácou do zahraničia Pribytný a Bajus. Potrebujeme doplniť najmä defenzívu. Na jeseň nám z rôznych dôvodov chýbali najmä krajní obrancovia. Boli zápasy, že sme nastupovali len s jedným klasickým obrancom. Vzadu museli hrávať záložníci. Úlohy si plnili zodpovedne, no sú to všetko tvoriví, ofenzívni hráči  a tak sme nemohli využiť ich potenciál. Súťaž máme dobre rozohranú a na jar určite dostanú viac priestoru mladí futbalisti, ktorí sa objavili na ihrisku už v jesennej časti. Je tu niekoľko talentovaných chlapcov, ktorí čakajú na príležitosť."

Hoci František Šott dovŕšil 39 rokov, ešte neplánuje zavesiť kopačky na klinec. Na ihrisku je stále platným a uznávaným hráčom a mužstvu by určite chýbali jeho skúsenosti.