Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 01. 2016 o 18:25

Ani Kristove roky mu nelámu krídla

autor: Pito
2015x čítanéNie je veľa východniarov, ktorí sa zviditeľnili v ostatných rokoch v reprezentácii aj v zahraničí v jednotlivých kluboch. Stanislav Šesták, ktorý má korene v Demjate, medzi také veličiny rozhodne patrí. Tridsaťtriročný matador a internacionál sa vlani „presťahoval“ bližšie k hraniciam, keď podpísal zmluvu s maďarským špičkovým tímom a ikonou futbalu v krajine našich južných susedov – Ferencvárosom Budapešť.

 „Takto sa Stano aspoň  častejšie  dostane na Slovensko. Je to iné, ako vtedy, keď pôsobil v Nemecku či Turecku. Je rád, že to má na skok domov a tak sa medzi nami objavuje častejšie. Najviac sa z toho tešia jeho najbližší, manželka a deti,“ naznačil  výhody relatívnej blízkosti pôsobiska brat Rudolf Šesták, inak aj tréner piatoligovej Demjaty, ktorý zo  žartu prihodil aj informáciu o tom, že raz sa azda slávny  hráč objaví v drese tímu z rodnej viesky. „Avšak viem, že to ešte nie je aktuálne, hoci roky nikto nezastaví. Želáme mu predsa všetci, aby vydržal na výslní čo najdlhšie. Pokiaľ by  však predsa za nás hral, musel by poslúchať ako každý iný, pokiaľ by som bol stále trénerom,“ zavtipkoval si  kouč Demjatčanov. Samozrejme, meno S. Šestáka sa najviac skloňovalo medzi svojimi po zavŕšení úspešnej kvalifikácie o postup na tohtoročné ME vo Francúzsku.  Hoci najlepší strelec Slovákov v kvalifikácii o postup na MS 2010 (poltucet gólov) v uplynulom cykle nebol až taký výrazný, predsa vždy ochotne prijal ponuku Jána Kozáka prísť na zraz a hrať za národiak. „To si vždy cení a je rád, že stále zostal v centre pozornosti a na očiach štátneho trénera.“ R. Šesták má Stanove výkony a bilanciu v neustále v merku, podrobne mapuje jeho míľniky, bilanciu. „Vždy sa zaujímam, čo má nové, ako mu to ide v klube aj v národnom tíme. Pravdaže, po vybojovaní postupu bol nemierne rád a my všetci tiež. Inak, Stanko si nepotrpí na žiadne ceremónie, ani na špeciality, jemu ulahodí aj krupicová kaša, ktorú od malička zbožňuje.“ Je známe, že náš reprezentant rád podebatuje s fanúšikmi a tobôž, ak ide o priaznivcov z Demjaty. Však aj na zápasoch kvaldy mal svoj fanklub. „Je naďalej prívetivý, pokorný,  ochotný podeliť sa o dojmy, zostal skromný, úspechy ho nepoznačili.“ Nie je  neznáme, že Stano Šesták je z futbalovej rodiny, do lopty kopal jeho otec Rudolf, brat Marián, ďalší brat Vladimír - ktorý už jeho počínanie sleduje z nebíčka - aj Rudolf ml. „Akurát mamka a sestra neholdujú tejto hre a hlavne mamka je stále v napätí, keď Stanka sleduje v televízii a vždy si povzdychne, pokiaľ je napríklad faulovaný,“ usmial sa Rudolf Šesták ml. a na margo bratovho zástoja v slovenskej reprezentácii dodal: „Pri postupe na majstrovstvá sveta exceloval v koncovke, vtedy bol naozaj nezastaviteľný, teraz sa už vyrojili ďalší mladí a talentovaní ofenzívni hráči, ktorí spôsobili silnú konkurenciu. Avšak Stano sa nevzdal, povedal si, že pokiaľ bude mať na to, tak zabojuje o štátny dres a nestratil sa ani v minulom cykle. Určite ešte nepovedal ani na tomto fóre posledné slovo a už sa teší na šampionát v krajine galského kohúta. Je pozoruhodné, že nikdy nemal nejakú vážnu krízu, ktorá by ho odstavila na vedľajšiu koľaj, hoci aj jeho prenasledovali rôzne obdobia. Pokiaľ dostane šancu vo Francúzsku, tak ju určite bude chcieť naplno využiť,“ priblížil pohľad do kuchyne Šestákovcov jeden z famílie Rudolf  ml.