Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 01. 2016 o 10:37

Zlákalo ho nadšenie a zápal pre loptu

autor: Pito
1824x čítanéV minulom roku sa skúsený futbalový matador Miroslav Poliaček ocitol v dvoch kluboch s rozličnými ambíciami. Jarnú časť strávil v Poľsku, kde pomáhal treťoligovému tímu Limanovia Limanowa pri záchranárskych prácach. Napokon hlavný zámer nevyšiel a tak sa vrátil na Slovensko, aby sa v jesennej časti „upichol“ vo farbách FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Tomuto celku pomohol zase k tomu, aby prezimoval na prvej priečke v druholigovej súťaži v skupine Západ.

„Pôvodne som mal možnosti zostať v krajine našich severných susedov, ale v Limanowej sa nakoniec rozhodli nepokračovať v snažení a bojovať o postup. Preto som sa vrátil, koniec koncov už som mal aj dosť cestovania. Mal som ešte ročnú zmluvu s Tatranom Prešov, ale tam som už hrať neplánoval, lebo v zelenobielom klube nie sú vytýčené vysoké ciele a nevidel som tam perspektívu. Preto sme sa dohodli s vedením klubu na ukončení pôsobenia a každý sme sa vybrali iným smerom,“rozhovoril sa tento defenzívny záložník. Na stredné Slovensko sa presunul preto, lebo poznal niektorých ľudí z klubu, ktorí sú pracovití, nadšení z toho, čo robia. Okrem toho tréner Zaťko ho kedysi viedol v Slovane,  Miro pozná jeho prácu a dôveruje mu. Navyše sú rodáci. Taktiež podaktorí spoluhráči mu neboli cudzí, dobre ich poznal už predtým (Hatok, Frimmel). „Neznamená to však, že by som si obliekol tento dres preto, lebo mi ktosi tvrdil, že Pohronie ide na postup. Zámerom bolo skončiť v prvej šestke. Nejaké zámery vedenie klubu narysovalo a som rád, že ich napĺňame. Avšak ani momentálne ešte nikto nehovorí o tom, že by tento tím mal bojovať o postup. Partia hráčov je dobrá, v tomto smere to bolo podobné aj predtým v Prešove. Lenže nadšenie pre vec je iné tu a v Tatrane. V Pohroní možno ľudia robia aj chyby, ale je vidieť, že majú futbal radi. Netvrdím, že v Tatrane funkcionári nerobia s nasadením, ale tu vládne väčšie nadšenie, eufória,“ prezradil borec, ktorý  má zmluvu platnú ešte na dva roky.  Na margo uplynulej jesene naznačil, že si zahral do sýtosti, nastupoval pravidelne v základnej zostave, absolvoval všetky duely. Líderský post nabáda k tomu, že vládne celková  spokojnosť. Aká bola úroveň futbalu v tejto skupine? „Uvidíme na jar, keď nastane vzájomná konfrontácia zástupcov oboch skupín. Možno však naša skupina je o čosi náročnejšia, lebo je tu viac vyrovnaných tímov, kým na východe sú dva slabšie celky, ktoré pravidelne strácajú body. Osobne sa však domnievam, že tí, čo udávajú tón v skupine Východ, sú najkvalitnejší v celej súťaži.“ Nuž, Pohronie sa už hotuje na nadstavbovú fázu, ktorú má takmer na sto percent istú a potom si zmeria sily aj s Tatranom, čo bude pre M. Poliačeka nevšedná príležitosť dokázať, čo ešte vie. Momentálne sa však na tieto merania síl nekoncentruje, lebo dovtedy je relatívne ďaleko, ale jeho slová „teším sa“ naznačujú, že to iste preňho  nebudú všedné barážové zápasy.