Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 01. 2016 o 13:12

Úraz ho príliš skoro pribrzdil, ale nevzdáva sa

autor: Pito
1539x čítanéZavše nie je hráčovi súdené po tom, čo sa presťahuje do nového klubu, naplno rozvinúť svoj talent a schopnosti. To je aj prípad Michala Kamenčíka, futbalistu Tatrana Prešov, ktorý sa vlani presťahoval dočasne na hostovačku do Zvolena. Teda tímu, ktorý je priamym konkurentom zelenobielych v druholigovej súťaži.

 Lenže pôsobenie tohto útočníka sa zaseklo príliš skoro. V meraní síl 6. kola v domácom prostredí proti Bardejovu mu brankár východniarov nešťastne skočil na nohu. „Bol to vážny úraz, ktorý predčasne ukončil jesennú fázu a dosiaľ som sa z toho zotavoval. Mal som zlomenú ihlicu  a potrhané väzy v členku. Podrobil som sa trom operáciám, bolo to komplikované zranenie. Teraz už zarezávam postupne s kondičným trénerom v Prešove  a zberám sa späť na stredné Slovensko, aby som sa postupne zapojil do zimnej prípravy od 20. januára,“ rozhovoril sa tento borec. Ešte predtým, než ho postihla táto smola, sa predstavil aj na trávniku materského klubu, kde však nebol spokojný jednak so svojou hrou, ale hlavne s výsledkom. MFK Lokomotíva hladko prehral a Michal sa domnieval, že sa pred divákmi, ktorí ho dobre poznajú, ukáže v lepšom svetle. „Bola to pre mňa motivácia navyše, ale nie vždy vyjde to, čo si hráč zaumieni.“ Pritom Zvolenčania odštartovali ročník výborne, v prvých kolách hladko sfúkli každého konkurenta, k čomu prispel aj on. V Prešove však zahodil tutovku, čo bol tiež jeden z kameňov úrazu jeho celku. „Jediné pozitívum bolo, že som sa po čase stretol s chlapcami z Tatrana a mali sme chvíľu čas podebatovať.“  Zvolen má vo svojom strede viac hráčov z východu – Špilára, Kamenca, v lete sa ukázal aj Kačala, ďalší hráč Prešova, a štvrtým mušketierom je Kamenčík, ktorý prišiel na ročnú hosťovačku. Pred rokom to skúšal v Česku, Znojme, kde sa však tiež zranil a tak jar odohral medzi juniormi Tatrana, kde nastrieľal dvanásť gólov. Ťahalo ho to však zahrať si vyššiu súťaž a tak bol rád, že si MFK Lokomotíva naňho znovu spomenul. „Nemal som zmluvu v Tatrane, nevedel som, na čom som. Preto som musel konať. Už som v tomto celku pôsobil, takže poznal som podmienky, spoluhráčov aj trénera Antona Jánoša,“ podotkol borec, ktorý pred časom naznačoval, že by to mohol dotiahnuť ďaleko, lebo bol obdarený veľkým talentom. Už ako mladík si okúsil aj najvyššiu súťaž. Neskôr to už ale také priamočiare nebolo a Kamenčík si oproboval hosťovanie aj inde, ocitol sa tiež vo Zvolene. „Som rád, že som sa znovu dostal do tohto klubu, tvoríme dobrú partiu a verím, že potvrdíme aj svoje ambície. I keď sme sa postupne ocitli na nižších priečkach než v úvode. I tak sme ale kandidátom na účasť v prelínačke a verím, že táto méta nám na jar vyjde. Samozrejme, mám tréningové aj zápasové manko, ale verím, že ho dobehnem a  svojou hrou i gólmi pomôžem mužstvu k baráži,“ dodal Michal Kamenčík.