Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 01. 2016 o 18:11

Herne zosilnieť, nestratiť miestenku

autor: Pito
1666x čítanéEšte počas jesennej časti sa neraz hovorilo o tom, že Pavol Šafranko, útočník Tatrana Prešov, pravdepodobne nezotrvá dlho v zelenobielom drese. Niektorí „horlivci“ dokonca avizovali, že nedokončí ani prvú časť zápolení vo farbách Šarišanov. Napokon to také horúce nebolo, ale aj tak bolo jasné, že v zime si zbalí veci a pôjde niekde inde. Samotný hráč sa k tomu nejako konkrétne vyjadrovať pred časom nechcel poukazujúc na to, že má stále platnú zmluvu s Tatranom a teda ďalší osud nie je iba v jeho rukách.

Teraz je už však všetko inak. Situácia sa utriasla, vykryštalizovala a slovenský reprezentant do 21 rokov už zarezáva  v Podbrezovej.  Aj tréner Stanislav Varga na margo jeho pôsobenia riekol, že pokiaľ si chce udržať miestenku v národiaku, bude musieť hrať v najvyššej domácej súťaži. „Súhlasím s tým a som rád, že sa takáto možnosť naskytla. Je to v záujme môjho napredovania, výkonnostného rastu a udržania si priazne štátneho trénera,“ konštatoval borec, ktorý bol už viackrát tvrdo skúšaný  kvôli rôznym zraneniam. Po nich sa však dokázal úmornou každodennou drinou dostať na pôvodnú hernú úroveň a v minulom  roku doslova herne akceleroval. Aj preto padol do očí kormidelníkovi SR 21 Pavlovi Hapalovi a objavil sa v dvadsaťjednotke ako výnimka vzhľadom na to, že účinkoval „iba“ v II. lige.

 „Od minulého týždňa som hráčom Podbrezovej, dohodli sme sa na ročnom hosťovaní. Zmluva je na stole, musím si ešte preštudovať podrobnosti a podpísať ju.“ Inak, Horehronci poškuľovali aj po ďalšom Prešovčanovi Katonovi, napokon tam zamieril iba Šafranko. „Pripojil som  sa k tímu počas sústredenia na Táľoch. Predtým som mal debatu s trénerom Marekom Fabuľom.“ Práve kouč nového zamestnávateľa tohto futbalistu dobre pozná ešte z obdobia, keď figuroval v štruktúrach  prešovského klubu a tak nebolo čo riešiť.  „Nebol som ani na žiadnej skúške, po jednom rozhovore sa to upieklo.“  Inak, východniarovi končí zmluva v Tatrane v lete a počas hosťovačky v ŽP Šport sa mu predĺži kontrakt v doterajšom klube. Prirodzene, predposledný tím elitných zápolení chce urobiť maximum pre to, aby sa udržal. Spočiatku sa však nezdalo, že by práve Horehronci vyhrali súboj o získanie tejto akvizície. „Predtým boli viaceré alternatívy, ale nikto neprišiel s konkrétnym návrhom, nejakou ponukou zahrňujúcou finančnú čiastku, všetko sa dialo v rovine telefonického sondovania situácie. V hre zostali traja uchádzači. Jeden poľský prvoligový tím som zamietol, lebo som nechcel urobiť dajaký výrazný skok, uprednostnil som slovenskú elitnú súťaž. Zaujímala sa o mňa aj Senica, mal som aj jednu debatu s vedením záhoráckeho celku, ale druhá strana už potom v aktivite nepokračovala a nekontaktovala ma. Takže zostala Podbrezová, ktorá mi predostrela jasný návrh a tak som nemal čo riešiť.“  Určite to, že Fabuľa pozná Šafranka a on jeho (ich cesty sa stretli po troch rokoch), veľmi zavážilo. „Pod jeho vedením sme vyhrali aj dorasteneckú ligu, takže mám na to obdobie dobré spomienky,“ konštatoval 2+-ročný urastený útočník, ktorý, mimochodom, pred rokom počas prípravného obdobia nastrieľal za Prešov dva góly Podbrezovčanom. „Vtedy som ešte netušil, že sa tu niekedy ocitnem,“ usmial sa a dodal, že predtým poznal Vaščáka či Viazanka. „Mojou úlohou bude presadiť sa a zapadnúť do herného systému, naplniť očakávania a futbalovo sa zlepšovať. Konkurencia je tu iná ako v Prešove a preto už približne viem, čo ma čaká. Verím, že si osvojím metódy trénera Fabuľu a herne zosilniem,“ uviedol hráč, ktorý účinkoval  dosiaľ iba za Stropkov a Prešov. Na novú éru sa teší aj preto, že sa stretne na ihriskách I. ligy s viacerými bývalými prešovskými spoluhráčmi už v role súperov (Jakubech, D. Leško, Dolný, Guba).