Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 01. 2016 o 17:35

F. Kovács: V Haniske ťaháme všetci za jeden povraz

autor: Karol Csobadi
1985x čítanéV ostatnej sezóne sa Filip Kovács stal najlepším strelcom rožňavských štvrtoligistov. Jeho cieľom bolo presadiť sa aj vo vyššej súťaži a tak zamieril na hosťovanie do druholigovej Hanisky.

Možnosť sa mu naskytla síce už odísť po zimnej prestávke minulej sezóny, ale rozhodol sa jarnú odvetu dohrať ešte v drese Rožňavy. Po jesennej časti sa snami podelil so svojimi skúsenosťami a poznatkami v tomto klube a taktiež naznačil ako ďalej v jarnej odvete.

„V Haniske sa celý futbal zakladá na silnom kolektíve. Práve vďaka tomu sa nám podarilo vyťažiť slušný počet bodov, ktoré nám zabezpečili pokojný stred tabuľky. Všetci ťaháme za jeden povraz a rozumieme si na ihrisku aj mimo neho. Čo sa týka môjho postu, prevažne to bol post ofenzívneho záložníka alebo podhrotového útočníka. Boli zápasy keď som nastúpil aj z kraja zálohy. Celkovo som nazbieral okolo 450 minút v druhej lige s čím až taký spokojný nie som, mohlo ich byť viac. Zimnú prípravu sme začali 7. januára, trénujeme na umelej tráve, v telocvični a takisto beháme v teréne. Absolvovali sme už aj týždňové sústredenie v Bardejovských kúpeloch. Moje ďalšie pokračovanie sa momentálne rieši, ale vyzerá to tak, že do leta ostanem v Haniske. Máme ešte teoretickú šancu na postup do prvej šestky, ktorá bude bojovať so západnou skupinou o postup do Fortuna ligy. Na poslednú Rimavskú Sobotu máme pätnásťbodový náskok, takže chceme zabojovať o stred tabuľky a uvidíme ako to nakoniec dopadne“.