Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 05. 2012 o 11:47

Sninčanom stačil jeden gól

autor: Marián Škuba
1077x čítanéSninaV 24. kole súťaže majstrovstiev regiónu Východ privítali Sninčania na svojom trávniku michalovskú rezervu. Aj keď mali domáci herne navrch, hosťujúci brankár Brudňák držal svojich nad vodou, výsledok bol otvorený až do samého záveru. Gólman hostí kapituloval iba z pokutového kopu, čo však Sninčanom na zaslúžený zisk troch bodov stačilo.

 Snina - Michalovce B 1:0 (0:0)

Prienik Štofíka v 2. minúte a jeho spätnú prihrávku M. Lukáč napálil z 10 m iba do brankára a ním odrazenú loptu dorážal Jankaj, no Brudňak stačil vytlačiť na roh. V 4. min. únikol Budi a jeho center pred prázdnu bránu na Hišema zrazil brankár v poslednej chvíli na roh. Dlhú krížnu prihrávku Popoviča z ľavej strany v 8. min. predĺžil J. Lukáč hlavou na Jankaja, ktorého jedovka z vnútra šestnástky preletela pozdĺž michalovskej brány. Po štvrťhodine hry po osi Budi - M. Lukáč - Hišem pálil posledne menovaný z dobrej pozície len do obrancu a zrazenú strelu brankár v poslednej chvíli vyrazil. Priamy kop Kokočáka z 25 m Diňa kryl. Domácim sa vydaril nástup do II. polčasu: v 47. min. faulovali šestnástke Mareka Lukáča a nariadený pokutový kop premenil Popovič. V 50. min. strela M. Lukáča z 20 m vyprášila rukavice Brudňákovi, po chvíli dlhý krížny pas M. Pčolu v 58. min. na Štofíka, ktorý sa pretlačil do šestnástky a prihral Budimu, zastavil z 12 m pohotový Brudňak. M. Lukáč v 61. min. po krížnej prihrávke Hanca prestrelil. Súper sa po striedaniach nadýchol ofenzívy, ale jeho prevaha končila pred šestnástkou. Za zmienku zo sninskej strany stojí strela Štofika zuhla do bočnej siete, v 89. min. rýchly protiútok dvojice Regula - Hišem riešil brankár v poslednej chvíli, keď Hišemovi uchmatol loptu z nohy.

Gól: 47. Popovič (11 m). Pred 300 divákmi rozhodoval Slebodník, ŽK: Pavlov, Dulovič, Jacko. MFK Snina: Peter Diňa - Wiener, J. Lukáč, F. Hanc, M. Pčola - M. Štofík, Popovič (82. Marchevský), Ľ. Jankaj, P. Hišem - M. Lukáč (77. Drančák), M. Budi (88. Regula). Tréner: František Hanc. MFK Zemplín Michalovce B: Brudňak - Lörinc, Hutaj, Devečka, Kostovčík (54. Hreha), - Jacko, Pavlov, Dulovič (61. Fedor), Ďuďa (82. J. Štofík) - Kokočák - Špilár. Tréner: Ondrej Duda.

Marek Lukáč (hrajúci asistent trénera Sniny): "Vyhrali sme zaslúžene. Hostia si nevypracovali žiadnu gólovú príležitosť, naša defenzíva im k tomu nedala príležitosť a ohrozili nás iba zo štandardnej situácie. Po našom góle sa už súper viac snažil presúvať aj ofenzívne, čím otváral dvierka vo svojej obrane, čo bola voda na náš mlyn. Naskytli sa nám rýchle akcie, s nimi šance, no nedokázali sme ich gólovo zakončiť. Z našej strany to bol disciplinovaný, takticky organizovaný výkon, tri body máme zaslúžene."