Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 02. 2016 o 17:43

Zmazať rozdiely medzi vystúpeniami doma a vonku

autor: Pito
1619x čítanéFigurovať po polovici súťažného ročníka v strede pelotónu je na pohľad sympatické, môže to zvádzať aj k spokojnosti, lenže vo futbale sa všeličo môže stať počas odvety a o nepredvídateľné „vývrtky“ nie je nikdy núdza. To si uvedomujú aj treťoligisti Bardejovskej Novej Vsi, ktorí rozhodne nemienia prešustrovať v odvete to, čo si nahonobili v lanskej fáze zápolení.

Kolektív ŠK Milenium 2000 sa pustil do zimnej zaberačky v prvej polovici januára, pričom tréningy sú štyri razy do týždňa zväčša na umelej tráve v Bardejove a popri tom sa uskutočňujú prípravné zápasy, ktorých by malo byť dovedna deväť do štartu jarnej odvety. „Tréningy volíme tak, aby ich mohli absolvovať čo najviac hráčov. Zapojili sa aj dorastenci, ktorí majú primeranú hernú úroveň a tak im dávame šancu, aby sa bližšie zoznámili s dianím v seniorskom futbale. Preto nejde ani tak o výsledky, ako skôr o to, aby sa mladíci okukali,“ rozhovoril sa tréner Jozef Žofaj. Informoval, že najvýraznejšia zmena v kádri sa týka brankárskeho postu. Kačmár odišiel (zatiaľ nevedno, či niekde zakotví) a novou tvárou je skúsený gólman Molčan, ktorý  predtým chytal v Bardejove a naposledy hájil svätyňu v celku lídra piatoligovej súťaže v skupine Šarišskej Bardejove-Dlhej Lúke. „Je to kvalitný a ostrieľaný brankár, ktorého netreba skúšať a myslíme si, že jeho angažmán u nás pomôže jemu i nám.“ Oproti jeseni zo súpisky vypadol aj Peregrim a rovnako stále sa neukázal Pribytný, ktorý pred časom zamieril do Nemecka. Novou tvárou je aj Peter Jaš, ktorý účinkoval v Beloveži, brat Mareka,  kmeňového hráča Bard. N. Vsi. Taktiež sa o post  na súpiske uchádza ďalší novic  Iľko.

Na margo aktuálneho postavenia a zámerov pred jarnou fázou J. Žofaj naznačil, že  hlavné bude zbaviť sa výraznejších nedostatkov, ktoré mužstvo prenasledovali v jeseni. „Bola to hlavne defenzívna práca mužstva, preto sme dostali veľa gólov. Nuž, musíme hráčom otvoriť oči, aby sa zbavili zlých návykov, ktoré nás brzdili a doplácali sme na ne. Pokiaľ inkasujeme menej gólov, tak aj naša bilancia bude iste lepšia. Hoci sme veľa gólov dali, zbytočne mnoho sme ich registrovali v našej bráne. Máme dosť útočných typov, avšak musíme ich viesť k tomu, aby nezabúdali na vrátenie sa dozadu a poctivé bránenie. Veríme, že niektoré hendikepy odstránime, a prejaví sa to na našej futbalovej tvári v nastávajúcich bojoch. Pokiaľ ide o vystúpenia v domácom prostredí, v nich sme naznačili, že máme kvalitu, ale treba to ukázať rovnakým dielom aj na cudzích ihriskách. Tam sme veľakrát zaostali, hoci záver jesene bol už lepší.  Celkove bol ohromný rozdiel medzi úrovňou hry vo vlastnom a cudzom prostredí. Vonku nám prichodí byť efektívnejšími, aby sme boli potom aj úspešnejší,“ dodal kouč Bard. N. Vsi.