22. 02. 2016 o 08:04

Stará Ľubovňa CUP 2016

autor: Peter Cingel
2790x čítané

„Stará Ľubovňa CUP“ určená pre futbalových prípravkárov kategórie U8 (nar. v roku 2008 a ml.) sa hral cez víkend v meste pod Ľubovnianskym hradom.

Organizátori z domáceho MFK pripravili pre najmenších futbalistov turnaj s kvalitným obsadením, výbornou  organizáciou a bezproblémovým priebehom. O pohár pre víťaza bojovalo 12 družstiev z toho 5 zo susedného Poľska.

Základné kolo prebiehalo v troch skupinách, z ktorých víťazi a najlepšie družstvo z druhého miesta postúpili do finálovej skupiny. Tu sa hralo o stupne víťazov. Tí ktorí mali menej šťastia bojovali o umiestnenie. V záverečnom hodnotení boli najlepší malí reprezentanti bardejovského Partizána. Turnajom prešli bez straty bodu a dokonca aj bez obdržaného gólu. Na druhom mieste skončil FK Junior Košice, tretie boli futbalové nádeje  FK Junior Šaca a štvrtí hráči poľského APMT Krzesowice.

Zorganizovať takýto turnaj pre malých futbalistov nie je jednoduché a vyžaduje si to značné úsilie i pomoc rodičov. Ľubovnianci to tentoraz, konečne ako vždy, zvládli perfektne a umožnili vyše stovke mladých futbalistov a aj futbalistiek, ich rodičom, príbuzným a fanúšikom  stráviť  príjemný víkend v peknej zmodernizovanej hale a vo vynikajúcej športovej atmosfére.