Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 02. 2016 o 18:04

Nepotrebujú preorať káder, ktorý dlho konsolidovali

autor: Pito
1567x čítanéBlíži sa marec a to je signál pre treťoligistov, aby sa mali na pozore. Času na vyladenie formy nazvyš nezostáva, príprava sa kráti a o to viac musia zabrať hlavne tam, kde predpokladajú náročnú jar. Aj mužstvá, čo nie sú priamo namočené do zostupu, nesmú nič podceniť. Uvedomujú si to tiež v Plavnici. Tento tím je síce dosť ďaleko od pásma znamenajúceho nebezpečenstvo, ale zase nie až natoľko, aby sa nedalo doň spadnúť.

  V polovici januára sa pustili do zaberačky pred tohtoročnou fázou zápolení aj hráči FK Družstevník, ktorí absolvovali tiež  párdňové sústredenie. Jeden z trénerov Marián Solotruk prezradil, že  v tomto období nie je účelom nejako riešiť situáciu v kádri a ten by mal byť v rovnakom zložení ako v jeseni. „Ešte nie sú všetky veci s hráčmi doriešené, predsa len nejaký čas ešte zostáva do štartu zápolení. Súpisku budeme uzatvárať neskôr. Týka sa to hlavne hráčov, čo boli u nás na hosťovaní. Pokiaľ by  skončili, tak budeme hľadať za pochodu namiesto nich náhradu.“  M. Solotruk naznačil, že ide o štyroch-piatich jednotlivcov, nad ktorými visí ešte otáznik. Na rozdiel od iných celkov Plavničania teda silou-mocou nezháňajú dajaké posily. „Je to aj preto, že v uplynulých rokoch sme mužstvo formovali, kryštalizovali a teda nemá význam zase to meniť, pokiaľ to nebude vynútené nejakými okolnosťami.“ Nateraz je  poruke 23 jednotlivcov vrátane dorastencov. A nebolo by treba nejaký post vystužiť? „Je pravda, že nemáme k dispozícii takého útočníka, ktorý by vedel  strieľať vo veľkej miere dostatok potrebných gólov a navyše by aj pasoval do nášho herného štýlu. Avšak aj v nedávnej minulosti sme to vždy dajako vyriešili a veríme, že to dokážeme zvládnuť aj v nastávajúcich bojoch.“ Pravdaže, M. Solotruk si neodpustil poznámku, že prvoradé bude zdravie hráčov, lebo aj v príprave niektorí neboli celkom fit. „V jeseni sme mali chlapcov, čo chýbali dva-tri týždne aj mesiac. Tí sa dali dokopy, ale teraz sa zase zranil  Perháč a rovnako nie je v poriadku ani Dlugoš, kým  Vresiloviča zase  trápi koleno, takže musíme počkať, ako dopadnú podrobné lekárske vyšetrenia. Predpokladáme, že do začiatku súťaže sa dajú zverenci do poriadku.“ Mužstvo trénuje tri razy do týždňa a cez víkend sú naordinované prípravné zápasy (dokopy sedem meraní síl). „Tento počet duelov nám vyhovuje aj vzhľadom na to, že nepotrebujeme oťukávať nejaké nové tváre. Poznáme jednotlivcov a preto nám netreba veľa zápasov odohrať. Prvoradá je kvalitná trénovanosť.“ Nedala sa obísť téma  zastúpenia plavnického celku v ostatnej Jedenástke III. ligy, v ktorej figuroval matador  Fröhlich. „Chvalabohu, že tam niekto bol z Plavnice, je to pre nás česť a boli by sme radi, keby sa tam objavoval aj niekto iný, ďalší. Jano vzhľadom na to, koľko má rokov, pracuje výborne, je naozajstným pilierom. Bodaj by mu to tak išlo aj ďalej.“ Nuž, treba veriť, že práve tento borec strhne svojou hrou a nadšením i spoluhráčov, lebo jar bude iste hektická. „Želáme si, aby mladý káder vydržal v nasadení a stúpal nielen v tabuľke, ale hlavne herne. Oproti jeseni sa mienime polepšiť v koncovke, lebo sme dali málo gólov. Budeme radi, pokiaľ sa strelecky viac presadíme než vlani,“ vyslovil želanie  Marián Solotruk.